Podvod na sestrách je útok na zdravie občana

Autor: Ján Galan | 22.7.2012 o 11:49 | (upravené 23.10.2012 o 11:50) Karma článku: 17,91 | Prečítané:  1525x

Každý človek sa skôr či neskôr, na kratší či dlhší čas ocitne ako pacient v nemocnici. Podľa závažnosti jeho zdravotných problémov bude jeho život viac či menej závisieť od práce lekárov a zdravotných sestier a od ich chuti a motivácie pracovať. Doktor stanoví diagnózu a nasadí liečbu (nebavme sa teraz o chirurgoch), možno raz-dvakrát za deň príde k pacientovi na vizitu a pokiaľ ide o ťažší prípad a za pacienta s ním komunikujú jeho príbuzní, tak si ich odvedie k sebe do kancelárie, aby tam s nimi vo všetkej diskrétnosti prebral pacientov zdravotný stav, prognózu, alternatívy ďalšej liečby a (samozrejme ako inak, určite iba v mimoriadne ojedinelých prípadoch) aj výšku svojej motivácie pacienta liečiť tými lepšími, resp. pre pacienta znesiteľnejšími alternatívami liečby.

Ak sa už bavíme o tých ojedinelých prípadoch, tak taký doktor (samozrejme iba ojedinele) nezabudne príbuzným pripomenúť, že tie lepšie, prípadne pre pacienta znesiteľnejšie spôsoby liečby väčšinou bývajú aj drahšie a on bude musieť vynaložiť značné osobné úsilie aby, pri klesajúcich rozpočtoch na všetko, ich schválenie u svojich šéfov, prípadne u poisťovne presadil. A príbuzní pacienta to jeho zvýšené osobné úsilie (samozrejme iba ojedinele) aj patrične ocenia. A spokojní odchádzajú domov s vedomím, že ich rodič, dieťa, strýko, brat, sestra, babka, dedko sú v rukách dobrého a navyše aj motivovaného doktora a bude im v nemocnici poskytnutá iba tá najlepšia možná zdravotná starostlivosť.

Ibaže tu dochádza (nie ojedinele) k omylu. Tých 90% najlepšej možnej zdravotnej starostlivosti poskytne pacientovi v nemocnici nie ten diskrétny lekár v kancelárii, ale tá zdravotná sestra na oddelení. Lebo od tej je pacient závislý 24 hodín denne. A keď sme už pri tých ojedinelých prípadoch, tak  v ojedinelých prípadoch tá sestra dostane maximálne nejakú tú kávičku, kvety, či bonboniéru. Ale nebavme sa o ojedinelých prípadoch a vychádzajme z toho, že všetci doktori a všetky sestričky pracujú iba za plat a všetci spoločne poskytujú iba tú najlepšiu možnú zdravotnú starostlivosť.

Potom je od štátu poriadne svinstvo a zneváženie zdravia občanov, že tým, ktorí poskytujú občanovi v nemocnici 10% zdravotnej starostlivosti na platoch pridal a tých, ktorí mu poskytujú 90% starostlivosti podviedol a svoj sľub zvýšenia platov nesplnil.

A teraz sa nebavíme o ojedinelých prípadoch, ale o priamom útoku politikov na zdravie občana. Lebo ak si štát dovolí takto jednať a podvádzať  ľudí, od ktorých priamo závisí zdravie a život občanov, tak potom by bolo férovejšie občanovi povedať rovno, že na jeho zdravie štát kašle a s každým zdravotníckym pracovníkom sa má dohodnúť na jeho ohodnotení osobne.  A samozrejme potom už nie v ojedinelých, ale vo všetkých prípadoch. A zároveň s tým zrušiť zdravotné poistenie.

To by bolo aspoň férové, ale toto je iba pokrytecké svinstvo.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

PLUS

Školákov učí jesť zdravo. Bez cukru či bielej múky

Niekdajší šéfkuchár v hoteli je teraz vedúcim školskej jedálne.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.


Už ste čítali?