Fico teda peniaze zaslané do válovov občanom vráti (na 50%)

Autor: Ján Galan | 2.9.2012 o 9:59 | Karma článku: 16,88 | Prečítané:  724x

Už 25. marca 2010 začali neschopní EU aj naši politici "zachraňovať" eurozónu. Vtedy namiesto pripustenia bankrotu začali za dlh Grécka vystavovať bilaterálne záruky členských štátov EÚ, ako aj záruky MMF vo výške 110 mld. EUR. Dnes je september 2012 a za 2,5 roka, ktoré od tohto prvého “zachraňovacieho“ počinu uplynuli, pretieklo v Dunaji veľa vody. Ale hádam ešte viac pretieklo odvtedy peňazí a záruk európskych aj slovenských daňových poplatníkov, ktoré boli akýmkoľvek spôsobom odoslané alebo vystavené na “ zachraňovanie“ predĺžených krajín aj súkromných bánk za účelom “zachránenia“ eurozóny.

Všetci naši politici s výnimkou jedného (jediného, ktorému napriek pomerne mladému veku a pomerne nízkym %-tám voličských preferencií už dnes patrí čestné miesto v učebniciach slovenského aj európskeho dejepisu za to, že odmietol zradiť záujmy občanov Slovenska aj záujmy väčšiny občanov EÚ, ale hlavne záujmy zdravého rozumu), nás po celý ten čas presviedčali o tom, že "eurozóna zachránená bude", a že všetky tie naše peniaze sú dobre a navyše "solidárne" investované. A pritom ďalej a ďalej to "zachraňovanie eurozóny" našimi peniazmi  bez žiadania akýchkoľvek kolaterálov od tých, ktorí mali byť zachránení, platili a zaručovali a ďalej a ďalej nás presviedčali, že oni (našimi peniazmi) tú eurozónu zachránia. Aby mohli tú eurozónu nerušene "zachraňovať", tak dokonca  položili pravicovú vládu (aj keď priznajme si, že iba kvázi pravicovú...)  a v mene toho "zachraňovania" sa naši (tiež kvázi) pravičiari spojili s (určite kvázi) socialistom Ficom.

Lenže teraz odrazu sa nám ten (kvázi) socialista Fico verejne vyjadril, že eurozóna sa s pravdepodobnosťou 50% rozpadne, resp. že jej zachovanie alebo rozpad je 50 na 50.  Aký to zvrat, veď to by jeden válovista predsa nikdy nepovedal, že po tom všetkom "zachraňovaní", platení a zaručovaní je pravdepodobnosť jej rozpadu taká vysoká! Ficov výrok teda znamená, že všetky tie záväzky, ktoré sme si  (pardón, ktoré nám Fico + ďalší politici) zavesili na krk  budú (zatiaľ) s 50%-nou pravdepodobnosťou úplne zbytočné?

OK takže to teda znamená, že nám s pravdepodobnosťou 50% niekto nakoniec povie, že sme o tie peniaze v rámci nejakého toho "rizika zachraňovacieho podnikania" prišli?  Dozvieme sa, že: "sorry, to zachraňovanie proste iba nejako nevyšlo"? Že tie obrovské peniaze už neuvidíme, resp. budeme ich my, naše deti a deti našich detí donekonečna splácať, lebo sa niekto - ten kto ich do tých válovov poslal, jednoducho pomýlil?  Pomýlil sa, prišiel o naše peniaze a zadĺžil nás až po uši?

Také jednoduché to však nebude. Lebo do takto vysokého rizika podnikania môže ísť iba niekto, kto podniká s vlastnými peniazmi. Ten, kto podniká s cudzími peniazmi sa musí za výsledky zodpovedať majiteľovi peňazí. Musí sa zodpovedať o to viac, že si na to hazardné investovanie od neho nikdy nevyžiadal povolenie.  Lebo ísť do 50%-tného rizika to už nie je podnikanie, to je hazardná hra. To sa rovná položeniu všetkých žetónov v rulete na jednu z dvoch farieb (v tomto prípade nula padnúť nemôže).  V prípade, že to niekto urobí s cudzími peniazmi a bez toho aby si vypýtal povolenie od ich majiteľa, tak to už ani nie je hazardná hra, ale to už hraničí s krádežou  a spreneverou.

Fico a jeho kamaráti -schvaľovatelia eurovalu u nás aj v celej EÚ, by teda mali naozaj silne dúfať, že tú eurozónu zachránia. Lebo 5 miliónov občanov Slovenska a zvyšných 495 miliónov občanov EÚ sa práve teraz uprene a zamračene pozerá na to, čo urobili s ich peniazmi. Čo urobili s ich peniazmi bez toho, aby si na to vypýtali povolenie. Lebo tá deklarovaná 50%-tná pravdepodobnosť úspechu začína občanov privádzať na myšlienky ako tú škodu vymáhať od tých, ktorí ju spôsobili. V tomto prípade by som si netrúfol byť v koži záchranárov ak zachraňovaný pacient umrie. Lebo oni neurobili všetko čo mohli, práve naopak a skôr to bude vyzerať na zavinenú smrť. Lenže také bývajú spojené s náhradou škody.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?