Chuck Norris vymyslel Euroval, ktorý sa nedá minúť

Autor: Ján Galan | 27.9.2012 o 16:36 | (upravené 23.10.2012 o 11:51) Karma článku: 16,78 | Prečítané:  1260x

Tak už je to tu, válov sa vraj pravdepodobne bude znova navyšovať. Teraz až na 2 bilióny EUR. Je to ako v tej starej reklame - nie 3G, ale budeme mať 4G! Alebo je to ako za súdruhov – prečo by sme si postavili iba polikliniku, keď si môžeme dovoliť postaviť celú! Ale to nevadí, lebo Chuck Norris už má riešenie.

Chuck Norris vymyslel Euroval, ktorý sa nedá minúť. A keby sa predsa len náhodou minul, tak  Chuck Norris vymyslel aj Euroval, ktorý sa hneď potom ako sa minie doplní sám. Chuck Norris si sice svoje geniálne nápady z vrodenej skromnosti zásadne necháva pre seba, ale mne sa podarilo zistiť ako by to asi malo v praxi fungovať.

Budú vraj tri skupiny ľudí. Jedna početne obrovská (a myslením dosť jednoduchá) a zvyšné dve početne síce malé, ale o to chytrejšie a dôležitejšie. Tieto tri skupiny ľudí si založia Euroval v akejkoľvek výške. Prvá skupina ľudí, tá najpočetnejšia sa bude volať daňoví poplatníci a budú do toho Eurovalu stále viac a stále častejšie prispievať. Druhá skupina ľudí bude omnoho menšia a budú sa volať politici. Títo budú peniaze do Eurovalu od tých daňových poplatníkov vyberať, budú ich v tom platení povzbudzovať a budú im stále pripomínať, že to vlastne robia pre seba. Že to robia zo solidarity medzi sebou navzájom. Politici od tých daňových poplatníkov peniaze vyberú a dajú ich do toho Eurovalu. Ten Euroval potom tie peniaze rozdelí na dve časti, pričom jednu časť pošle tretej skupine ľudí. Tá tretia skupina ľudí sa volá bankári. A tú druhú časť peňazí pošle Euroval naspäť politikom, ktorí tie peniaze ďalej pošlú buď na pomoc bankárom, alebo ich pošlú iným politikom, aby ich na pomoc bankárom mohli poslať oni. Samozrejme, že tí politici nie sú blbí a na pomoc bankárom pošlú iba tie peniaze, ktoré nedokážu minúť sami. A čo urobia tí bankári?

No oni sú úplne najdôležitejší, lebo budú pomáhať tým daňovým poplatníkom. Budú im požičiavať peniaze. Samozrejme, že nie všetky peniaze, ktoré dostanú od politikov, iba tie, ktoré nedokážu minúť rozumnejšie, veď tiež nie sú blbí. Tie zvyšné peniaze teda požičajú tým, ktorí ich budú potrebovať najviac. Lebo oni ich budú potrebovať veľmi veľa práve na to, aby ich mohli posielať do toho Eurovalu a mohli ho donekonečna dopĺňať aby boli všetci spokojní a kolobeh peňazí mohol pokračovať. Veď práve o ten ide ak sa majú mať všetci dobre. A tí daňoví poplatníci by predsa boli blbí ak by tam neplatili, však to robia pre seba.

Keby to náhodou celé nefungovalo, tak Chuck Norris vymyslel aj koncept plnej zamestnanosti a úplného oddĺženia. Podstata je v tom, že každý občan dostane od štátu malý tlačiarenský stroj a bude doma 12 hod. denne tlačiť peniaze do Eurovalu..., ale to snáď ani nebude nutné, lebo ten Chuckov koncept Eurovalu by fungovať mohol.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

PLUS

Školákov učí jesť zdravo. Bez cukru či bielej múky

Niekdajší šéfkuchár v hoteli je teraz vedúcim školskej jedálne.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.


Už ste čítali?