Čím sme vo väčšom onom, tým sú múdrejší

Autor: Ján Galan | 8.10.2012 o 21:49 | (upravené 23.10.2012 o 11:52) Karma článku: 28,21 | Prečítané:  3943x

Nikdy som ani len vo sne netušil, že na Slovensku máme takýchto múdrych a zodpovedných politikov. Čím je väčšia kríza, tým majú všetci lepšie riešenia na všetky naše problémy s ňou spojené. Toľko odborníkov a receptov na cigánov tu nebolo po celé desaťročia, toľko odborníkov a receptov proti nezamestnanosti tu nebolo ani za socíku, toľko odborníkov na ekonómiu nikdy nebolo ani na Harvarde. Toľko expertov na dane a odvody tu určite nebolo ani za feudalizmu. Toľko odborníkov na šetrenie určite nikdy nemali ani v Škótsku.

A predháňajú sa navzájom, že kto z nich je teraz väčší spasiteľ, kto z nich má každý týždeň novšie a revolučnejšie riešenia na všetko, kto z nich sice nikdy v živote žiadne naše peniaze neušetril, ale kto ich vie o to lepšie ušetriť dnes, kto z nich vie lepšie bojovať proti korupcii, hoci ešte donedávna parazitoval kde sa len dalo, kto z nich sa tvári sociálnejšie a ustarostenejšie pred kamerami, kto pôsobí serióznejšie v TV diskusiách, kto viac nabáda iných k zodpovednosti, kto viac kričí, že riešenia musia byť "systémové", hoci ani len netuší čo to znamená.

Vy paraziti, všetci do jedného, ktorí ste už niekedy boli na Slovensku pri moci ste dnes zodpovední za to, kam sme sa dostali. Nikdy ste tam nič vážne neriešili, vždy ste sa tam iba viezli na vlne hospodárskej konjunktúry a snažili ste sa prisvojiť si zásluhy za hospodársky rast, za ktorý nikto z vás nemohol a ktorý ste aj tak vždy len brzdili. Vždy ste tam len naháňali vlastný biznis a všetko ostatné bolo vždy len teátro pre blbého voliča.

Vy nemáte právo dnes poučovať vôbec nikoho, vy máte iba jedno jediné právo, a to darovať všetky svoje nakradnuté majetky na pomoc chudobným a chorým a pratať sa z očí oklamaných voličov, kým ich neprestane baviť čakať na voľby.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

PLUS

Školákov učí jesť zdravo. Bez cukru či bielej múky

Niekdajší šéfkuchár v hoteli je teraz vedúcim školskej jedálne.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.


Už ste čítali?