Poďakovanie občana EU za Nobelovku

Autor: Ján Galan | 17.10.2012 o 9:23 | Karma článku: 18,54 | Prečítané:  607x

To, že tú Nobelovku za mier pre EU udelili politici je jasné zo zloženia výboru, ktorý o nej rozhodoval. To, že to bolo myslené tak, že tou cenou vlastne verejne ocenia sami seba ako najväčších mierotvorcov a demokratov, je jasné tiež. Rovnako je jasné, že rozhodnúť o udelení Nobelovej ceny za mier pre EU môže v dnešnej situácii iba extrémny idealista, alebo extrémny pragmatik. To, že o nej rozhodli politici, je odpoveďou na predchádzajúcu vetu. Otázkou však zostáva čo chcel pragmatik tým udelením ceny nám, všetkým občanom EU povedať.

Ak by bol ten pragmatik idealistom, tak by nám tou Nobelovkou asi chcel povedať, že integrácia v rámci Európy, ktorá sa začala pred vyše 60 rokmi, už vyše  60 rokov plní svoj účel a v Európe (odhliadnúc od Juhoslávie) nebola vojna a navyše sa podarilo vybudovať demokraciu a slobodné princípy voľného pohybu osôb, tovaru a kapitálu.  A občan EU by tomu idealistovi určite rád  zatlieskal s tým, že presne takúto Európu tu chcel mať. Všetko by bolo v poriadku a z tej Nobelovky by sme sa ako hrdí občania EU úprimne tešili všetci.

Lenže ten pragmatik nie je idealistom, a preto nám občanom tou Nobelovkou chcel povedať asi niečo iné a ja si myslím, že asi toto. Za ostatné dva roky som pošliapal všetky hodnoty a princípy demokracie založené na rozhodovaní občanov a dohodnuté korektné pravidlá ekonomickej spolupráce v rámci Európy, ktoré sa tu vyše 60 rokov budovali a na základe dodržiavania ktorých sa tu vyše 60 rokov darí udržiavať mier. Vyrobil som pre vás občania EU takú špirálu z hľadiska počtu núl až astronomických a z hľadiska možnosti reálneho splatenia v podstate virtuálnych dlhov, ktoré budete splácať ešte minimálne 100 rokov a aj tak ich nikdy nesplatíte, lebo vždy budú rásť rýchlejšie ako ich dokážete splácať.

Za ostatné dva roky sa mi podarilo naštartovať projekt rýchlej ekonomickej likvidácie strednej vrstvy občanov EU. Za ostatné dva roky sa mi prostredníctvom dlhov, ktoré som vyrobil úspešne darí poštvávať proti sebe občanov severu a juhu Európy.  Za ostatné dva roky sa mi úspešne darí vyvolávať v rámci EU xenofóbiu a zvyšovať preferencie extrémistických strán v podstate vo všetkých krajinách EU. Za ostatné dva roky som vyrobil vo veľkej časti  EU takú vysokú nezamestnanosť, ktorá ju približuje k hranici ekonomického kolapsu. Za ostatné dva roky som toto všetko a mnohé iné stihol bez toho, aby som sa na to, či to môžem urobiť, opýtal občanov EU v referende. Za ostatné dva roky som sa vykašlal na celú 60- ročnú demokraciu EU a na dohodnuté pravidlá.

Toto všetko, milí občania EU, som urobil kvôli udržaniu mieru v EU a za toto všetko si teraz udeľujem Nobelovu cenu za mier. A táto cena, milí občania EU, bude aj vaša za to, že ma v tomto boji za mier v EU budete aj naďalej podporovať.

Odpoveď občana EU

Milý politický pragmatik a udeľovateľ Nobelovej ceny za mier. Tvoje snahy o mier oceňujem, za Nobelovku ďakujem, ale neprosím.

Lebo budovanie otroctva a nedodržiavanie dohodnutých pravidiel ešte nikdy v dejinách k mieru neviedlo.

Občan EU.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?