Pravica sa rozpadla na eurovale, na ňom sa aj musí spojiť

Autor: Ján Galan | 18.11.2012 o 11:15 | (upravené 18.11.2012 o 11:29) Karma článku: 19,80 | Prečítané:  514x

Pravica je už od 18. storočia pre pravicového voliča pravicou najmä preto, že máva jasno v názoroch a stanoviskách na zásadné ekonomické otázky. Možno by na to dnes už niekto rád zabudol, možno by o tom dnes už niekto nerád hovoril a možno z toho dnes už niekto nemá čisté svedomie, ale to vôbec nič nemení na hlavnom dôvode rozpadu slovenskej pravice. A tým dôvodom je euroval.

Pravicový volič  si bude už asi navždy pamätať to historické (a histerické) rokovanie parlamentu, na ktorom sa slovenská pravica rozpadla kvôli rozličným stanoviskám k otázke eurovalu. Väčšina pravice si vtedy myslela, že dlhy sa budú dať vyriešiť ďalšími dlhmi, menšina pravice si to vtedy nemyslela. A na tomto nezmieriteľnom postoji k zásadnej ekonomickej otázke súčasnosti sa pravica rozpadla.

Odvtedy sa ju tu kadekto pokúša zlepiť a oživiť kadejakými spôsobmi. A odvtedy sa tu tiež kadekto pokúša presvedčiť pravicového voliča, že má jasno v zásadných ekonomických otázkach. Niektorí sľubujú novú morálku a slušnosť v politike, niektorí nižšie dane a odvody, niektorí úplné zrušenie odvodov, niektorí väčšiu spravodlivosť a všetci dokopy množstvo kadejakých iných pekných a lákavých riešení.

Ja ako pravicový volič som rád, že konečne máme takúto schopnú pravicu, ktorá všetko uvedené a mnohé iné konečne dokáže zariadiť. Trvalo dlhý čas kým nám pravica takto zmúdrela, tak si myslím, že by som to ako volič nemal zneužívať a nemal by som od nej chcieť, aby všetky tie pekné a užitočné veci, ktoré mi teraz sľubuje splnila teraz hneď všetky  a naraz. Však ako by aj mohla pri takých mizerných % v parlamente.

Viem, že nemôžem teraz chcieť od pravice tak veľa, ale jedno by som chcel predsa. Chcel by som, aby sa konečne dohodli iba na takej jednej drobnosti a povedali mi výsledok dohody. Chcem aby sa všetci spoločne postavili pred kameru a všetci spoločne a jasne mne, pravicovému voličovi odpovedali na tú jednu jedinú otázku - tú otázku, kvôli ktorej sa rozpadli.

Budú sa teda tie dlhy dať vyriešiť ďalšími dlhmi, alebo sa nebudú dať tie dlhy vyriešiť ďalšími dlhmi? Platím do toho eurovalu účelne, alebo úplne zbytočne a o všetky peniaze nakoniec prídem?  Má to význam, alebo nemá?  Áno, alebo nie?

A prosím pekne, také odpovede, že "počkajme si ako to dopadne a potom ti odpovieme" neberiem. Lebo pravica je od toho pravica, aby mala jasno v zásadných ekonomických otázkach. Lebo pravicu, ktorá sa nevie zhodnúť ani len na takejto ekonomickej "drobnosti" (kvôli ktorej sa ako občan každý deň stále viac a viac cez dane zadlžujem), takú pravicu nepotrebujem vôbec.

Ako volič viem odpúšťať, ale aby som mohol odpustiť, tak niektorá časť pravice si musí priznať chybu a musí prijať riešenie tej druhej časti pravice. Až vtedy uverím, že tu máme skutočne novú pravicu. Zjednotenú pravicu, ktorá má gule dospieť k spoločnému názoru na zásadnú otázku voliča. Aj s tým rizikom, že sa nakoniec bude mýliť.

Prečo to neurobíte a nevrátite si predomnou, pravicovým  voličom vlastný pravicový ksicht? (nechcem radiť, ale na ktorejkoľvek variante odpovede by ste sa dohodli, aj tak tým nič neovplyvníte, lebo Fico si aj tak urobí po svojom).

Ste schopní v záujme pravicového voliča prekročiť svoj tieň, alebo nie?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?