Nezaplatení učitelia sú sabotážou vzdelanosti Slovenska

Autor: Ján Galan | 25.11.2012 o 11:03 | (upravené 25.11.2012 o 11:40) Karma článku: 16,43 | Prečítané:  1534x

Vyše dvadsať rokov tejto našej slovenskej paródie na kapitalizmus sa vyznačuje sústavným sabotovaním dlhodobých slovenských národnoštátnych záujmov politikmi. Celá agenda politikov a štátne rozpočty tu vždy boli a stále viac sú orientované na krátkodobé ciele politikov a ich oligarchov v horizonte maximálne jedného volebného obdobia, podľa zásady “napakujeme sa a po nás potopa“.

Je pre konanie politikov len symptomatické, že plat sudcu je dnes niekoľkonásobkom platu učiteľa, či zdravotnej sestry, pričom tieto tri platy sú rovnako hradené zo štátneho rozpočtu, na ktorý sa skladajú daňoví poplatníci.

Rozdiel bude asi v tom, že sudcov politici vždy viac potrebovali na presadzovanie svojich cieľov, na deformáciu zákonov a celého právneho systému v praxi, a preto si ich politici nikdy nedovolili dostatočne nezaplatiť. Učiteľov na štátnych školách, ani zdravotné sestry v štátnych nemocniciach politici nikdy až tak veľmi nepotrebovali, lebo predpokladám, že oni aj ich rodiny vždy viac využívali súkromné formy vzdelávania aj liečenia. A ak náhodou aj štátne, tak možno hradené zahraničnými daňovými poplatníkmi, ktorí dokážu donútiť svojich politikov aby si ich vzdelanie aj zdravie vážili viac a aby ľudí, ktorí im ho poskytujú z ich daní zaplatili lepšie.

Učiteľ je pre budúcnosť krajiny strategické povolanie, rovnako ako zdravotník a áno, aj sudca. Lebo základom úspešnej budúcnosti každej krajiny je zdravie, vzdelanosť, demokracia a spravodlivosť. A preto nie je žiaden dôvod aby v oceňovaní nositeľov týchto troch základných pilierov budúcnosti Slovenska existovali také mnohonásobné rozdiely. Lebo aj keď asi nie pre politikov, ale pre občana sú dôležité všetky tri.

Z uvedených dôvodov napriek tomu, že mi ako pravicovému voličovi štrajky nijako zvlášť nevoňajú, tento štrajk učiteľov podporujem a držím im palce aby dosiahli to, čo chcú.

P.S.

Pán premier, ak by náhodou na to v ŠR predsa len neboli peniaze, tak pre takého dobrého obchodníka ako ste Vy, ktorý má v EU také dobré vzťahy, že s ním uvažujú ako o budúcom predsedovi EK a pre takého oceňovaného ministra financií akého máte, predsa určite nebude problémom zjednať nejaký ten drobný rabat z našich platieb do eurovalu, či do biliónového rozpočtu EU. Oni si tie chýbajúce drobné možno ani nevšimnú a naši učitelia Vás budú mať radi. Veď hlavne o to ide, nie?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?