Slovensko nutne potrebuje svojho krízového “Eichlera“

Autor: Ján Galan | 29.11.2012 o 9:43 | (upravené 29.11.2012 o 10:05) Karma článku: 13,80 | Prečítané:  1065x

Netvrdím, že krízový manažment Slovenska potrebuje konkrétnu osobu Gabriela Eichlera. Aj keď z hľadiska SR prečo nie, len sa obávam, že z hľadiska pána Eichlera by sotva existoval dôvod prečo áno. Chcem tým iba povedať, že SR potrebuje manažéra s podobnými morálnymi a odbornými predpokladmi a kompetenciami ako bol ten, ktorý v rokoch 1999-2000 ozdravil, teda finančne aj morálne sanoval a reštrukturalizoval zomierajúce VSŽ, aby sa z nich mohol na nasledujúcich minimálne desať rokov stať životaschopný USS. Lebo dnešná situácia SR je v podstatných znakoch veľmi podobná tej v niekdajších VSŽ, ktoré vtedy stáli pred totálnym ekonomickým aj morálnym kolapsom.

Vtedajšie VSŽ aj dnešná SR pripomínajú hrniec s variacou sa vodou na rozpálenom sporáku. Lenže po celom obvode toho hrnca je navŕtaných tisíc dier, ktorými z neho tá voda pri varení uniká a treba ju stále dolievať. Lebo keby sa nechala vytiecť, tak ten hrniec na tom rozpálenom sporáku zhorí. Tú vodu do toho hrnca daňoví poplatníci roky veľkoryso dolievali. Lenže teraz už nie je odkiaľ brať ďalšiu vodu, lebo studňa na dvore vyschla. Takže nezostáva iné ako tých tisíc dier na hrnci zaplátať, a to rýchlejšie, ako z neho všetka voda stihne vytiecť a hrniec na rozpálenom sporáku definitívne zhorí.

S hrncom zvaným VSŽ sa to Gabrielovi Eichlerovi podarilo urobiť "minútu pred dvanástou", s hrncom zvaným Slovensko to ani "hodinu po jednej" stále nemá kto urobiť. Problém bude možno aj v tom, že keby sa aj človek potrebných morálnych a  odborných kvalít našiel, tak sa na ňom Slovensko nezhodne. A keby sa aj Slovensko na ňom nejakým zázrakom zhodlo, tak sa určite nezhodne na tom, že za záchranu Slovenska si zaslúži zarobiť možno o chlp viac, ako priemernú mzdu. Asi potrebujeme aby ten náš spoločný hrniec totálne zhorel a až potom dostaneme rozum. Možno.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?