75%-tná daň z príjmu vo FR je socialistická deštrukcia demokracie

Autor: Ján Galan | 5.1.2013 o 11:15 | (upravené 5.1.2013 o 11:24) Karma článku: 15,95 | Prečítané:  1212x

V krajine, v ktorej vznikla demokracia a v jednej zo zakladajúcich krajín EU, ktorej deklarovanou základnou hodnotou je ľudská sloboda a úcta k ľudským právam, chce socialista Hollande zaviesť 75%-tnú daň z príjmu. A  teraz je úplne, ale naozaj úplne jedno aká vymedzená skupina ľudí by podľa neho tú daň mala platiť. Lebo socialistovi nejde o nejakú trestnú daň pre nejakých zločincov, či drogových dílerov. Jemu ide o 75%-tnú daň pre skupinu slušných ľudí, ktorí svoje peniaze dokázali zarobiť tým, že svoju prácu a talent zúročili na voľnom trhu.

A najmä ide o ľudí, ktorých výsledky práce majú pre celé hospodárstvo multiplikačný efekt, lebo ich snaha dáva prácu mnohým ďalším ľuďom. Tak ako snaha úspešného podnikateľa dáva prácu zamestnancom jeho firmy, firiem jeho dodávateľov a zákazníkov, tak aj snaha úspešného herca pritiahne do kín milióny ľudí, ktorí živia všetkých zamestnancov filmového priemyslu až po predavača lístkov či upratovačku v kinosále. Takýmto ľuďom, ktorí svojou prácou živia milióny iných ľudí chce socialista Hollande zobrať 75 Centov z každého Eura, ktoré svojou prácou, snahou a talentom na trhu zarobia.

Socialista Hollande im chce z pozície svojej moci ukradnúť 75% z ich motivácie a snahy aby ďalej robili to, čo robia. Chce im zobrať 75% odmeny za ich prácu, bez úcty k ich vynaloženej námahe, či k ich spoločensky prospešnému talentu. A chce im to zobrať s ľahkosťou, lebo Francois Hollande vo svojom živote nikdy nič poriadne nerobil, nikdy nezastával žiaden významný výkonný post, nikdy nebol ani predsedom vlády, ani ministrom. Od roku 1980 bol vždy len bezvýznamným socialistickým úradníkom  v nejakých miestnych samosprávach či hovorcom iných socialistických politikov. Ten človek si nikdy nič nezarobil uplatnením svojej práce na konkurenčnom voľnom trhu, preto nemá úctu k odmene za prácu a súkromnému vlastníctvu, a preto nemá problém siahnuť na majetok iným ľuďom (podobnosť čisto náhodná...).

Dnes je podľa socialistu treba zobrať 75% zo zárobku ľuďom, ktorí zarábajú nad milión EUR za rok. Potom keď ich peniaze rozfláka, sa zrejme obráti na tých, ktorí zarábajú 100 tisíc EUR a po rozflákaní ich peňazí a kompletnom zruinovaní demoralizovanej a demotivovanej ekonomiky začne brať väčšinu peňazí tým, ktorí zarábajú 10 tis. EUR, potom možno 1000 EUR, potom možno aj 100 EUR za rok... Socialista nikdy nebude mať dosť peňazí, lebo socialista a tlčhuba nevie s cudzími peniazmi narábať, on ich vie iba brať, odcucať si a zvyšok neefektívne prerozdeliť.

A úplne nakoniec socialista možno vynájde konečné a dokonalé riešenie - zoberie všetkým všetko. Ľudia už nebudú potrebovať peniaze vôbec, lebo celú nimi vytvorenú hodnotu im zoberie štát, ktorý sa o nich "postará". Dostanú jedno teplé jedlo denne a motivácia pracovať bude zabezpečená diktatúrou a dozorcami.

V každej krajine, ktorá si chce hovoriť demokratická a hlavne ktorá by chcela demokratickou zostať, by mal byť vážny pokus o zavedenie 75%-tnej dane z príjmu trestaný sadzbou akú si zaslúži pokus o komunistický alebo fašistický prevrat. A myslím to úplne vážne, lebo pokus o 75%-tnú daň je jasným pokusom o potlačenie základných ľudských práv a slobôd. Už ani nehovoriac o úvahách socialistických politikov ako zabrániť cieľovej skupine daňovníkov aby sa presťahovala do inej krajiny.

Ak demokraticky zmýšľajúca verejnosť v EU dopustí takýto bezprecedentný útok na majetok jednej skupiny obyvateľstva, tak je iba otázkou času kedy sa ho dočkajú všetci. Sú s tým bohaté historické skúsenosti a len tupé a bezprízorné ovce sa nebránia keď ich pripravujú na porážku.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?