Spoločná akcia vrátila opozíciu do hry

Autor: Ján Galan | 17.1.2013 o 9:21 | Karma článku: 16,02 | Prečítané:  903x

Neviem ako vy, ale ja som mal od nástupu Fica k moci až do včerajšieho spoločného vystúpenia opozície ohľadne podania obžaloby prezidenta pocit, že si Fico doteraz mohol dovoliť urobiť alebo povedať už úplne čokoľvek a vždy jedinou odpoveďou, ktorá zaznela od opozície bola iba kakofónia hlasov malých myší hádajúcich sa o tom, ktorá z nich dokáže pred valiacim sa slonom viac a individuálne hlasnejšie zadupotať.

Aj keď sa strany opozície občas zhodli na nejakom formálne spoločnom postavení sa pred kameru (ako napr. pri zrušení rovnej dane), tak vždy iba kvôli tomu, aby sa tam navzájom predbiehali v individuálnej prezentácii vlastných argumentov, čo navyše v kontexte všetkých ich mediálnych hádok o všetkom možnom aj nemožnom nemalo voči verejnosti žiadnu komunikačnú silu.

Až včera po prvýkrát od nástupu Fica k moci som pri ich spoločnom vystúpení zažil prvý náznak pocitu, že teraz a v tomto momente nebojuje každý z nich len za seba iba kvôli vlastnému imidžu, ale že teraz sa skutočne spoločne postavili na obranu demokracie a právneho štátu. Po prvýkrát sa navzájom kvôli vlastnému individuálnemu imidžu argumentačne nepredháňali, ale z ich vystúpenia bolo cítiť skutočne spoločnú myšlienku, ktorú som im po veľmi, veľmi dlhom čase aj uveril.

Nejde mi o to aby si rozumeli vo všetkom, zhodli sa na všetkom a už vôbec nejde o to aby sa formálne spájali do kadejakých blokov. Nech si každá strana z nich o svojho voliča individuálne bojuje hlavne pred voľbami, lebo teraz majú a ešte dlhý čas budú mať ako hlavný problém na starosti spoločne poukazovať a minimalizovať škody spôsobené Ficom. Lebo nikto z nich nemá na to aby Fica porazil sám, tak im nezostáva iné ako hrať spolu.

Pevne verím, že už na to prišli a včerajšok bol začiatkom novej kvality práce opozície, ktorá si spoločne dokáže navrátiť voličskú väčšinu, ktorú si pred voľbami rozdelí a po voľbách znova spojí do väčšiny.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?