Ten Sulík to asi robí dobre, keď im tak moc vadí

Autor: Ján Galan | 23.1.2013 o 14:44 | (upravené 23.1.2013 o 14:53) Karma článku: 24,67 | Prečítané:  4677x

S údivom sledujem, ako sa priamo úmerne s krátením času k marcovému kongresu SaS, na ktorom si SaS-áci budú voliť svojho (staro-) nového predsedu, stále hustejšie objavujú rôzne prieskumy, z ktorých vždy len tak akoby mimochodom, ako vedľajší informačný produkt (avšak médiami následne hneď poriadne rozmazaný) vyplynie aj nejaká tá, pre Sulíka negatívna správa o klesajúcej popularite SaS, či jeho samotného.

Správa, ktorá by mala členom strany SaS a zrejme hlavne jej voličom asi navodiť myšlienku, že ten Sulík predsa len asi nebude najvhodnejším predsedom ich liberálnej strany, veď aha - už sa blížia k nejakým iba 5%-tám a aha - Sulík je tu odrazu ten, kto tu "najviac kazí úroveň politiky" (hm, práve v tomto výroku ten svoj marketing ale skutočne dosť brutálne prešvihli).

A vždy po takej správe sa aj hneď nájde nejaký iniciatívny politológ, ktorý sa to snaží podľa niekoho predpokladov zrejme pre "vlastným myslením nesvojprávneho pravicovo-liberálneho voliča" nejako logicky zdôvodniť, že "prečo to tak naozaj je".

Avšak mne, ako pravicovo-liberálnemu voličovi sa naopak zdá, že Sulík aj celá SaS v poslednej dobe stále viac politicky bodujú kvalitnými alternatívnymi návrhmi proti Ficovým "riešeniam" (veď stačí si pozrieť ich web) a práve Sulíkovi sa konečne ako prvému podarilo svojou osobnou iniciatívou po prvýkrát od volieb zjednotiť názor opozície aspoň v jednom bode, čo ešte donedávna vyzeralo takmer ako utópia.

Tak neviem kde tie prieskumy robia a ako štatisticky objektívne vyberajú tú reprezentatívnu vzorku respondentov, ale je mi to úplne jedno, lebo ja si viem o SaS aj Sulíkovi urobiť vlastný názor aj sám. Pevne verím, že členovia SaS takýmto propagandám rôznych vyslúžilcov na svojom kongrese nepodľahnú, ale radšej si urobia seriózny prieskum o tom, koho si za lídra SaS želajú voliči SaS. A nech ten ich prieskum už dopadne akokoľvek, ale až prieskum u ich vlastných voličov je hodný rešpektu pri rozhodovaní sa o voľbe lídra SaS.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?