Vláda schopná všetkého a opozícia ničoho

Autor: Ján Galan | 15.2.2013 o 8:44 | (upravené 15.2.2013 o 20:06) Karma článku: 18,15 | Prečítané:  758x

Aj keď neviem kto to pravidelne opakujúce sa divadlo v podobe “správ o stave Dunaja“, teda kvartálnych agentúrnych prieskumov voličských preferencií objednáva a platí, ale vidiac realitu spolupráce a koordinácie v rámci opozície mi v konečnom dôsledku ten ich minoritný opozičný súčet pripadá len ako reálne ohodnotenie ich neschopnosti a nespôsobilosti, aspoň navonok, pôsobiť ako silný opozičný celok.

Čo sa týka trvalo vysokých majoritných výsledkov Fica, tak jemu možno len pogratulovať, že sa mu so svojimi voličmi podarilo dosiahnuť to, čo sa kedysi podarilo Fidelovi Castrovi s jeho voličmi. A síce presvedčiť ich, že za všetko zlé v krajine, vrátane zlej úrody cukrovej trstiny, lenivosti národa podojiť voľne pasúce sa kravy a pravidelných hurikánov, môžu len a len zahraniční imperialisti.

Keď to zhrniem, tak pri súčasných katastrofálnych hospodárskych výsledkoch Slovenska a pri trende  strmého zhoršovania sa všetkých ekonomických ukazovateľov na pomaly medzimesačnej báze, by v normálnej krajine každá vládna strana bola o takomto čase na možno nejakej polovici svojich minuloročných preferencií a opozícia by už mala naplánovanú budúcu koalíciu národnej záchrany, vrátane hospodárskeho programu a termínu predčasných volieb.

To by bol stav v normálnej krajine. V normálnej krajine s normálnou opozíciou. Niekedy mám pocit, že v skutočnosti im vyhovuje, že nemusia niesť vládnu zodpovednosť. Dokazujú to tým, že ich pomaly najväčším spoločným problémom, ktorý majú, je dohoda na jednom spoločnom prezidentskom kandidátovi.  V porovnaní s katastrofálnym stavom podnikateľského prostredia a reformami, ktoré je treba urýchlene začať riešiť aspoň tieňovo, je prezidentský kandidát v podstate úplná prkotina. A ešte aj na takej prkotine sú schopní predviesť svoju neschopnosť dohodnúť sa.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

PLUS

Školákov učí jesť zdravo. Bez cukru či bielej múky

Niekdajší šéfkuchár v hoteli je teraz vedúcim školskej jedálne.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.


Už ste čítali?