Nevidím “novú pravicu“, vidím len potkany utekajúce z lodí

Autor: Ján Galan | 20.2.2013 o 13:25 | (upravené 20.2.2013 o 13:32) Karma článku: 14,37 | Prečítané:  1638x

Na prvý pohľad to možno vyzerá tak, ako by sa v SDKÚ a v KDH oddeľovalo zrno od pliev, ako by sa oddeľovali tí “dobrí politici“ od tých “zlých politikov“, tí pokrokoví od dinosaurov, tí vizionári od tých, čo nedovidia pravicovému voličovi ani na špičku nosa. Lenže takto to vyzerá len na prvý pohľad.

V skutočnosti sa aspoň podľa mňa, v tých stranách vôbec nič nezmenilo okrem toho, že niektorí z bývalých slepcov začali vidieť na jedno oko. Niektorí si dodatočne uvedomili, že tie strany strácajú akúkoľvek presvedčivú víziu, misiu a ciele, že sa na rozbúrenom politickom oceáne krízy ocitli bez myšlienkovej navigácie do budúcnosti, že sa ideovo potápajú, že už nemajú sklamanému pravicovému voličovi čo ponúknuť.

A tak sa tí, čo začali vidieť na jedno oko teraz rozhodli, že začnú vykrikovať do celého sveta že je treba   "nové programy", že je treba nájsť "alfa samca", že je treba "s osobnosťami hľadať odpovede" a že je treba "opýtať sa Slovenska čo potrebuje".

Problém je len v tom, že keď od nich Slovensko naozaj niečo veľmi urgentne potrebovalo, keď potrebovalo aby prevládol zdravý rozum, aby sa prijali aspoň trocha rizikoaverzné stanoviská voči obidvom eurovalom, aby sa vyžadovali aspoň minimálne majetkové záruky za všetky tie minulé aj budúce platby, keď Slovensko potrebovalo aby sa nespájalo hlasovanie o eurovale s hlasovaním o dôvere vláde, keď Slovensko potrebovalo aby sa v rámci  SDKÚ našiel niekto, kto by vtedy aspoň trochu podporil Radičovú (napriek všetkým jej chybám len ako slušného človeka) proti intrigánom a nečakali tam len všetci s hlavami v piesku ako to s ňou dopadne, tak vtedy boli všetci tí, dnes jednookí, ešte úplnými slepcami spokojne a bez výčitiek tápajúcimi v hlbokej tme.

Preto im dnes neverím, že oni sú tou novou, tou serióznou pravicou, že oni sú tí, čo chcú a dokážu obhajovať záujmy Slovenska.  Skôr mi pripadajú iba ako potkany utekajúce z potápajúcich sa lodí, ktorým ide iba o vlastné politické prežitie.  A nemyslím si, že by Slovensko nutne potrebovalo nejakého pravicového alfa samca. Aspoň slovenská pravica podľa môjho názoru nepotrebuje aby ju viedol nejaký alfa samec, lebo pravicoví voliči nie sú žiadne tupé stádo bažiace po vodcovi. Pravicovému voličovi úplne postačí ak v zásadných veciach, v ktorých môžu politici ovplyvniť budúcnosť krajiny,  prevládne zdravý rozum a záujem občanov Slovenska.

 

P.S.

A ak sa už niekto chce oháňať tým pravicovým alfa samcom, tak je treba pripomenúť, že v prírode si alfa samci dokážu presadiť vlastný poriadok a vlastné pravidlá vo vlastnej svorke a nemusia z nej utekať. Lebo lídri nepotrebujú nikam utekať, lídrov ľudia nasledujú úplne prirodzene.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

PLUS

Školákov učí jesť zdravo. Bez cukru či bielej múky

Niekdajší šéfkuchár v hoteli je teraz vedúcim školskej jedálne.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.


Už ste čítali?