Potopia SaS-ácki frajeri SaS?

Autor: Ján Galan | 2.3.2013 o 11:33 | Karma článku: 12,30 | Prečítané:  1567x

Hovorí sa, že cesta do pekla býva vydláždená najlepšími úmyslami. Lenže v tomto prípade mám chuť dodať, že občas sa do toho pekla dá dostať aj s úmyslami zlými. Lebo je treba povedať jasne, že kandidatúra pána Kollára za predsedu SaS nie je vôbec o tom, čo si želajú voliči SaS, ale je v prvom rade o tom, čo si želá pán Kollár a jeho partia členov, ktorá je pripravená na marcovom kongrese SaS odvolať z predsedníckej stoličky Richarda Sulíka.

Ja by som im strašne rád uveril, že kandidatúra pána Kollára je iba vyjadrením demokracie strany SaS a najlepších úmyslov jeho partie okrášliť stranu v očiach liberálnych voličov.  Ja by som im to vyjadrenie demokracie a starosť o väčšiu spokojnosť liberálnych voličov strašne rád uveril, keby som videl, že názor liberálnych voličov - koho si oni želajú vidieť ako lídra SaS, ich naozaj zaujíma.

Uveril by som im, keby tú kandidatúru pána Kollára a trebárs aj kohokoľvek ďalšieho oznámili krátko pred parlamentnými voľbami a povedali by liberálnym voličom, že o výbere budúceho predsedu strany rozhodnú formou krúžkovania preferenčných hlasov oni. Lebo toto by bolo skutočným vyjadrením demokracie a starosti o väčšiu spokojnosť voličov, ktorému by som uveril. Takýmto spôsobom by:

1) zistili koho si želajú za predsedu ich stáli voliči

2) dali možnosť presadiť svoj názor o lídrovi aj voličom, ktorí SaS nevolili, lebo sa im nepáčil Sulík

Toto by bolo skutočné vyjadrenie demokracie, lebo by o lídrovi strany mali možnosť rozhodovať všetci a vyhral by názor väčšiny.

Lenže oni sú veľkí frajeri. Sú frajeri, ktorí sa nepotrebujú pýtať liberálneho voliča vôbec na nič. Lebo oni najlepšie vedia čo chce väčšina liberálnych voličov aj bez toho, aby sa opýtali na ich názor (ak odhliadneme od nejakých, tuším dvoch nereprezentatívnych ankiet, ktoré na túto tému neorganizovali oni, ale  bulvár, pričom jedna dopadla v prospech Sulíka a jedna v prospech Kollára)

Hm, podobne frajersky sa kedysi začala chovať SDKÚ. Bolo to krátko pred tým, ako som ich poslednýkrát v živote volil.  Oni tiež začali vedieť čo sa páči ich voličom lepšie ako to vedeli ich voliči. No, možno si mysleli, že sú pre pravicového voliča nenahraditeľní. Bola by veľká škoda keby si to začali o sebe myslieť aj niektorí ľudia v SaS a začala by sa z tej strany šíriť nejaká zatuchlina pripomínajúca SDKÚ. Myslím si, že nos liberálneho voliča je na takéto SDKÚ pachy mimoriadne citlivý.

Lebo liberálny volič je vo svojom rozhodovaní síce vždy slobodný, ale nie vždy a za každú cenu musí zostať aj solidárny. A navyše, veď nalejme si čistého vína, zase až toľko veľa toho liberalizmu do slovenskej praxe strana SaS zatiaľ reálne nestihla presadiť, aby to liberálny volič nemohol skúsiť aj s nejakou ich prípadnou budúcou alternatívou.

Ja osobne som za to, aby tam zostal Sulík. A to najmä preto, lebo Sulík zostal liberálnym voličom toho zatiaľ ešte priveľa dlžný. Priveľa na to, aby sme ho teraz nechali len tak vymeniť nejakým Kollárom, on sa plneniu  svojich predvolebných sľubov vyhol a Kollár sa pri ich neplnení mohol vyhovárať na Sulíka. Chcem tam vidieť dlhšiu kontinuitu aby som videl, či tá strana skutočne stojí za moju dlhodobú voličskú dôveru, alebo je to celé iba ďalší marketing. Lebo mať dobrý program je jedna vec (v podstate tá najjednoduchšia), ale jeho reálne presadenie do praxe je zodpovednosť lídra strany. Tak nech sa Sulík predvedie ešte v jednom volebnom období a potom bude jasné či a akú má SaS budúcnosť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?