Sulík & Kollár, chcete byť iní? Tak tú voľbu predsedu odložte.

Autor: Ján Galan | 7.3.2013 o 20:17 | (upravené 7.3.2013 o 22:47) Karma článku: 14,22 | Prečítané:  706x

Ono sa to v SaS zatiaľ celé podobá na taký štandardne trápny scenár, aký štandardne trápne prebieha vo väčšine pravicových strán. Nejakým spôsobom sa zídu dvaja (alebo aj viacerí) kohúti na jednom straníckom smetisku a súc obaja presvedčení o svojej nenahraditeľnosti u voliča začnú súboj o to, kto tej strane bude šéfovať. Začnú súboj v márnej nádeji, že ten porazený a jeho prívrženci sa v prípade prehry budú môcť tváriť, že o nič nešlo a v tej strane zostanú.

Takto to žiaľ v politike, ani v biznise, ani v manželstve a ani v prírode nefunguje. Všade zostáva len víťaz a porazení idú skôr, či neskôr zo strany, z firmy, z manželstva, z revíru preč.
Takže mládenci Sulík & Kollár, obaja ste úplne super a obaja máte v tej strane odhadujem takých +/- po cca 50% hlasov. Ste v patovej situácii, ak by ktorýkoľvek z vás dvoch vyhral, tak tá druhá polovica vašich (aj straníckych) voličov sa bude cítiť porazená a budú plánovať pomstu a návrat, prípadne odchod. Žiaľ, taká je už povaha človeka, nemá rád prehru. Ale ešte stále k tej voľbe a pocitu prehry u žiadnej polovice z vás nedošlo, ešte stále je to len hra na prehru, alebo hra na výhru.

Ešte stále sú obidva tábory +/- rovnocenné. Btw. poznáte tú peknú pesničku od ABBA "The Winner Takes It All" ? Prečítajte si slová tu: http://www.lyricsfreak.com/a/abba/the+winner+takes+it+all_20002664.html

Je to veľmi smutná pesnička, že? Je veľmi smutná napriek tomu, že tam ide iba o dvoch ľudí. A teraz si obidvaja - páni Sulík & Kollár predstavte, aká by tá pesnička bola smutná, keby tam išlo ešte o niekoho tretieho. Keby tam ešte navyše išlo napríklad o ich deti.
A nakoniec si to premietnite do aktuálneho problému. Do toho problému, že hovorím o vás dvoch a voličoch strany SaS. Smutná pesnička, že?

Kašlite na to a tú vašu voľbu odložte na iný čas. Teraz by to štiepenie tej vašej, pri všetkej úcte, ale "ministrany" (páni, ani jeden z vás dvoch nie je veľký frajer, to by tá strana už dávno mala viac %...), bolo také bežné, také aktuálne, také trápne pravicové.
A ak vám už nejde o vášho voliča, tak sa pozrite aspoň na Fica a vyslúžilcov, ako sa oni pri pozorovaní problémov tej vašej strany rehocú.

To by vás hádam mohlo prebudiť k rozumu rýchlejšie ako tá smutná pesnička, či?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?