Primitívne nedeľné politické debaty na RTVS a Markíze

Autor: Ján Galan | 7.4.2013 o 16:18 | (upravené 8.4.2013 o 8:10) Karma článku: 23,70 | Prečítané:  11132x

Slovensko je na hranici recesie, podnikatelia masovo krachujú, živnostníci masovo končia, stále zväčšujúca sa armáda ľudí je bez práce a bez šance prácu v dohľadnej budúcnosti získať, Eurozóna pred finančným kolapsom z nedôvery, Ázia na pokraji konfliktu, z ktorého môže vzniknúť čokoľvek a dve televízie nám tu namiesto serióznych a racionálnych debát o vážnosti situácie a hľadaní aspoň minimálnych korekčných krízových scenárov pre Slovensko ponúkajú povrchné, primitívne a nekoncepčné rozhovory s politikmi, ktorí iba opakujú naučené a tisíckrát otrepané marketingové frázy, vytrhnuté z akéhokoľvek kontextu.

Napríklad na tému rovnej dane predseda vlády bohorovne vyhlási, že "nie je normálne aby človek zarábajúci 3000 EUR platil rovnakú daň ako chudák" a v reakcii na to ani jeho protivník, podľa vlastných slov "rovný chlap" a rádoby líder pravice, ani štandardne blonďavá moderátorka, mu obratom nedajú úlohu z hlavy vypočítať a porovnať koľko EUR je 20% z 3000 EUR a koľko je 20% napr. zo 600 EUR. Namiesto toho tento výrok zaznie éterom a prostoduchý národ si od toho momentu môže byť istý, že pri rovnej dani zaplatia boháč aj chudák štátu rovnako.

Potom sa dvaja marketingoví politickí panáci pohádajú o tom, kto z nich sa niekedy v živote živil aj niečím iným ako politikou, pričom tam široko-ďaleko nie je nikto kompetentný, kto by poznal ich životopisy a im obratom pripomenul, že pri tých všetkých politických funkciách, ktoré obidvaja v podstate už od revolúcie zastávajú, sa ani jeden z nich nikdy vážne nemohol živiť serióznou prácou mimo politiky alebo mimo nejakej štátom platenej funkcie, a to už len z časových dôvodov.

Potom začnú marketingoví politickí panáci na seba vyťahovať rôzne stĺpcové, čiarové a koláčové grafy o vývoji nezamestnanosti, pričom televízia dá na pozretie každého z nich divákovi asi dve milisekundy a nenájde sa tam nikto, kto by marketingovým politickým panákom pripomenul, že výpovednú hodnotu o skutočných trendoch nemajú dáta časových radov, ktoré im akurát vyhovujú (napríklad "vyrábanie trendu" z porovnania najnižšej a najvyššej hodnoty v rámci ľubovoľných 12 mesiacov), ale len z tých grafov, ktorých obdobia aspoň minimálne korelujú s obdobiami konjunktúrnych cyklov.

O prípadnom poučení politikov zo strany moderátorky, že by ten vývoj nezamestnanosti mal byť v jednom grafe zobrazený spolu s vývojom ďalších národohospodárskych veličín a politici by sa mali vyjadriť práve k vyplývajúcim súvislostiam, ani nechyrovať. A to isté sa plus/mínus týkalo aj druhej debaty na Markíze s vychýreným praktikom života, manažérom a dlhoročným znalcom podnikateľského prostredia a sociálnych problémov Slovenska, pánom Bugárom.

Amatérski politici, amatérske moderátorky a televízie ohlupujúce národ duševnými zvratkami. (vrátane tej, ktorá je povinne platená koncesionárskymi poplatkami, kde síce môžem vypnúť TV, ale nie taxameter).

Vítajte v síce malom, ale o to chytrejšom štáte EU a vo vzdelanostnej ekonomike zvanej Slovensko a cíťte sa tu intelektuálne na úrovni!  Slovakia - The Little Big Country!

(Btw. a nepotrebujete nejakú ženu pre farmára? Radi vymeníme za Geissenovcov...)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.

DOMOV

Na smrti trojročného chlapca má podiel nemocnica, zle ho liečila

Úrad zistil, že nitrianska nemocnica v liečbe chlapca pochybila.


Už ste čítali?