Primitívne nedeľné politické debaty na RTVS a Markíze

Autor: Ján Galan | 7.4.2013 o 16:18 | (upravené 8.4.2013 o 8:10) Karma článku: 23,70 | Prečítané:  11123x

Slovensko je na hranici recesie, podnikatelia masovo krachujú, živnostníci masovo končia, stále zväčšujúca sa armáda ľudí je bez práce a bez šance prácu v dohľadnej budúcnosti získať, Eurozóna pred finančným kolapsom z nedôvery, Ázia na pokraji konfliktu, z ktorého môže vzniknúť čokoľvek a dve televízie nám tu namiesto serióznych a racionálnych debát o vážnosti situácie a hľadaní aspoň minimálnych korekčných krízových scenárov pre Slovensko ponúkajú povrchné, primitívne a nekoncepčné rozhovory s politikmi, ktorí iba opakujú naučené a tisíckrát otrepané marketingové frázy, vytrhnuté z akéhokoľvek kontextu.

Napríklad na tému rovnej dane predseda vlády bohorovne vyhlási, že "nie je normálne aby človek zarábajúci 3000 EUR platil rovnakú daň ako chudák" a v reakcii na to ani jeho protivník, podľa vlastných slov "rovný chlap" a rádoby líder pravice, ani štandardne blonďavá moderátorka, mu obratom nedajú úlohu z hlavy vypočítať a porovnať koľko EUR je 20% z 3000 EUR a koľko je 20% napr. zo 600 EUR. Namiesto toho tento výrok zaznie éterom a prostoduchý národ si od toho momentu môže byť istý, že pri rovnej dani zaplatia boháč aj chudák štátu rovnako.

Potom sa dvaja marketingoví politickí panáci pohádajú o tom, kto z nich sa niekedy v živote živil aj niečím iným ako politikou, pričom tam široko-ďaleko nie je nikto kompetentný, kto by poznal ich životopisy a im obratom pripomenul, že pri tých všetkých politických funkciách, ktoré obidvaja v podstate už od revolúcie zastávajú, sa ani jeden z nich nikdy vážne nemohol živiť serióznou prácou mimo politiky alebo mimo nejakej štátom platenej funkcie, a to už len z časových dôvodov.

Potom začnú marketingoví politickí panáci na seba vyťahovať rôzne stĺpcové, čiarové a koláčové grafy o vývoji nezamestnanosti, pričom televízia dá na pozretie každého z nich divákovi asi dve milisekundy a nenájde sa tam nikto, kto by marketingovým politickým panákom pripomenul, že výpovednú hodnotu o skutočných trendoch nemajú dáta časových radov, ktoré im akurát vyhovujú (napríklad "vyrábanie trendu" z porovnania najnižšej a najvyššej hodnoty v rámci ľubovoľných 12 mesiacov), ale len z tých grafov, ktorých obdobia aspoň minimálne korelujú s obdobiami konjunktúrnych cyklov.

O prípadnom poučení politikov zo strany moderátorky, že by ten vývoj nezamestnanosti mal byť v jednom grafe zobrazený spolu s vývojom ďalších národohospodárskych veličín a politici by sa mali vyjadriť práve k vyplývajúcim súvislostiam, ani nechyrovať. A to isté sa plus/mínus týkalo aj druhej debaty na Markíze s vychýreným praktikom života, manažérom a dlhoročným znalcom podnikateľského prostredia a sociálnych problémov Slovenska, pánom Bugárom.

Amatérski politici, amatérske moderátorky a televízie ohlupujúce národ duševnými zvratkami. (vrátane tej, ktorá je povinne platená koncesionárskymi poplatkami, kde síce môžem vypnúť TV, ale nie taxameter).

Vítajte v síce malom, ale o to chytrejšom štáte EU a vo vzdelanostnej ekonomike zvanej Slovensko a cíťte sa tu intelektuálne na úrovni!  Slovakia - The Little Big Country!

(Btw. a nepotrebujete nejakú ženu pre farmára? Radi vymeníme za Geissenovcov...)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.


Už ste čítali?