Pán Miškov už nepovažuje pána Kollára za schopného lídra?

Autor: Ján Galan | 14.4.2013 o 9:47 | (upravené 16.4.2013 o 20:15) Karma článku: 17,18 | Prečítané:  2935x

Lebo rozumiem tomu celému ešte ako-tak potiaľto. V SaS sa dala dokopy šikovná partia členov, ktorá bola nespokojná s pánom Sulíkom a jeho štýlom organizácie a riadenia strany. Šikovná partia si medzi sebou zvolila toho najschopnejšieho za svojho lídra – pána Kollára. A líder šikovnej partie pán Kollár prezentoval svoj volebný program s názvom “Desatoro pre úspech SaS“.

Ten program pána Kollára a jeho šikovnej partie mal také pekne znejúce body, ako - Riešenia miesto hašterenia, Program pre Slovensko, nielen pre voľby, Širšia voličská základňa - predpoklad líderstva SaS, Demokratizácia SaS, Klub 250+, Profesionalizácia fungovania strany, Tímová tvorba politiky, Nová forma komunikácie - spájať, nie rozdeľovať, SaS vo vláde - úspech pre stranu, Úspech dosiahneme len spolu (program je na stránke SaS).

A ešte ten program šikovnej partie a jej schopného lídra obsahoval aj toto, citujem:

„Zachovaním svojich stabilných voličov a účinným oslovovaním ostatných môžeme získať volebný výsledok až na úrovni 12 % - 15 %.  Aby sme ich však dokázali presvedčiť, musí byť líder našej strany všeobecne akceptovateľný tak pre voličov a potenciálnych koaličných partnerov, ale aj ako možný premiér našej krajiny. To nie je prianie, to je fakt. Pri súčasnej rozdrobenosti pravice sa už 12 percentná strana môže stať jej lídrom".

Tak teda potiaľto tomu ešte rozumiem - šikovná partia si pripravila šikovný program a zvolila si šikovného lídra, schopného priviesť stranu k líderstvu pravice a schopného byť premiérom SR.

A rozumiem aj tomu, že nie vždy sa všetky šikovné plány šikovných partií podaria podľa ich predstáv a nepodarili sa ani v tomto prípade, lebo pán Kollár tie voľby nevyhral.

Lenže čomu už vôbec nerozumiem prišlo potom. Pán Miškov nespokojný s prehrou odrazu v rozhovore pre SME verejne spochybnil program šikovnej partie a začal sa ospravedlňovať za zásadovosť a charakter SaS v otázke hlasovania proti eurovalu. Napriek tomu, že odklon od zásadovosti a charakteru a príklon k schvaľovaniu zadlžovania budúcich generácií veru v programe šikovnej partie obsiahnutý nebol.

Ale čo ma prekvapilo úplne najviac je táto časť rozhovoru pána Miškova v SME, citujem:

Otázka SME:  Myslíte si, že staré pravicové strany skončia?

Pán Miškov: „Je to možné. Podľa mňa ten rez bude medzi starými a novými politikmi."

Otázka SME:  Kto je tá osobnosť, okolo ktorej by sa to mohlo združiť?

Pán Miškov: „Sú rôzni potenciálni lídri. Napríklad Rado Procházka, Daniel Lipšic, možno aj Lucia Žitňanská."

Akosi nerozumiem najmä tej poslednej odpovedi, zdá sa mi akási neúplná.

Lebo nebol náhodou pre pána Miškova tým najschopnejším možným lídrom pravice ešte pred týždňom pán Kollár?  Prečo na neho vo vymenúvaní potenciálnych lídrov pán Miškov zabudol?

Hm, ak teda Sulík vraj "krágľuje" ľudí vo svojej partii po 4 rokoch, tak zdá sa, že v tej Kollárovej partii je to na pováženie už po týždni...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?