Niektorí kandidáti na županov sa museli načisto zblázniť

Autor: Ján Galan | 9.5.2013 o 8:06 | (upravené 10.5.2013 o 8:23) Karma článku: 16,58 | Prečítané:  1640x

Skúste dnes v ktorejkoľvek súkromnej firme, v ktorej ste v tzv. “trvalom“ pracovnom pomere oznámiť svojmu šéfovi, že popri svojej práci pre firmu, v ktorej vás kvantá denno-denne valiacich sa stále nových úloh a problémov nútia makať každý deň a často vrátane víkendov pomaly od svitu do mrku, a ten nútený výber dní starej, nevyčerpanej minuloročnej dovolenky si doma alebo na telefóne znova užívate len a len prácou pre firmu, skúste v takej firme svojmu šéfovi oznámiť, že popri práci pre neho, chcete ešte súčasne pracovať aj v inej firme a tiež na plný pracovný úväzok. Jeho reakcia môže byť iba dvojaká a to v závislosti od toho, do akej miery k vám chová pozitívny vzťah.

V prípade jeho silne pozitívneho vzťahu k vám, pravdepodobne  ihneď skonštatuje, že ste sa asi museli načisto zblázniť z prepracovanosti.  A okamžite  zavolá psychiatra aj so sanitkou na váš odvoz. V prípade menej pozitívneho vzťahu, vám rovno donesie krabicu od banánov,  aby ste si vo svojej kancelárii okamžite zbalili veci a vypadli z firmy.

Toto je dnešná pracovná  a úväzková  situácia väčšiny poctivých zamestnancov, tvrdo makajúcich v súkromných firmách na Slovensku.  Zamestnancov, ktorí sú stále zaťaženejšími daňovými poplatníkmi a zamestnancov, z ktorých daní  je vysoko nadštandardne živená celá naša politická chamraď.  Politická chamraď, ktorá doviedla našu krajinu okrem mnohých iných katastrof aj do stavu, kde:

1/ konkurenčná schopnosť  Slovenska z hľadiska podnikateľského prostredia je najhoršia v histórii*

2/ po troch balkánskych krajinách dnes máme štvrtú najvyššiu mieru korupcie v Európe **

3/ nezamestnanosť na Slovensku je dnes 4.- 5. najvyššia z 27 krajín EU ***

A to poniektorí z dlhoročných politikov, spoluzodpovedných za túto dnešnú situáciu Slovenska, majú dnes ešte tú neskonalú drzosť presviedčať nás o tom, že sú schopnými manažérmi (-kami)?

Že sú schopní plnohodnotne, poctivo, s nasadením a efektívne vykonávať svoje aj 2-3, z hľadiska objemu naakumulovaných problémov na riešenie vysokonáročné, verejné, z daní občanov platené funkcie, od kvality vykonávania ktorých závisí stav tejto krajiny?

Som si istý, že pre takýchto politikov je už aj jedna jediná, daňovníkmi platená funkcia priveľa. Už len za tú ich nehoráznu drzosť, stratu súdnosti a citu pre vnímanie reality. Už len za to, že si také niečo vôbec dovolia od voliča žiadať.  Už len za to, že každý z nich zbytočne zaberá pracovné miesta 2-3 ľuďom, ktorí by mohli tú ich prácu pre občanov robiť naplno, poctivo a kvalitne, teda presne na takej úrovni, ako ich občania za vykonávanie každej jednej tej funkcie platia.

No oni si namiesto toho ešte dovolia voličov presviedčať, že pokiaľ budú vo viacerých (platených) funkciách naraz, tak z toho vraj vznikne akási "synergia presadzovania záujmov občanov cez jednu osobu na viacerých úrovniach".

Som však toho názoru, že ak nejaká synergia z toho vznikne, tak to bude akurát tak synergia najvyššej korupcie  + najmenšej konkurencieschopnosti + najvyššej nezamestnanosti. A výsledkom tej ich synergie kumulovania funkcií  a platov bude ešte zhumpľovanejšie a nefunkčnejšie Slovensko ako ho máme teraz. A tie ich marketingové kecy, že plat z niektorej z tých platených funkcií dajú na charitu sú iba dôkazom toho, že im v tých funkciách nejde ani o vykonávanie práce, ani o záujem občana, ale iba o synergiu mocenských rozhodovacích pozícií pri viacerých válovoch naraz. Lebo platu za poctivú prácu sa poctivý človek len tak ľahko nevzdá.

 

Zdroje:

* sme sa zo správy „The Global Competitiveness Report 2012 - 2013", vydanej WEF  dozvedeli, že konkurenčná schopnost Slovenska z hľadiska podnikateľského prostredia je najhoršia v histórii. http://reports.weforum.org/global-competitiveness-report-2012-2013/ Skončili sme na 71. mieste zo 144 hodnotených krajín. V rámci EU sú pred nami všetci okrem Rumunska a Grécka. Česko je pred nami dokonca o 32 miest, Poľsko o 30 a Maďarsko o 11. No, ale aspoň že v rámci toho nášho pekného 71. miesta sme sa ocitli v dobrej spoločnosti. Tri miesta pred nami majú obsadené Sri Lanka, Kolumbia, Maroko a tri miesta za nami Čierna Hora, Ukraina a Uruguay.

** http://ekonomika.sme.sk/c/6793700/korupcia-v-biznise-je-na-slovensku-na-urovni-grecka.html

***http://ekonomika.sme.sk/c/6712081/nezamestnanost-v-europe.html

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

PLUS

Školákov učí jesť zdravo. Bez cukru či bielej múky

Niekdajší šéfkuchár v hoteli je teraz vedúcim školskej jedálne.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.


Už ste čítali?