To nám už vážne nikto nepošle žiaden demarš?

Autor: Ján Galan | 22.5.2013 o 6:59 | (upravené 22.5.2013 o 7:10) Karma článku: 20,95 | Prečítané:  1125x

Dávno, pred takmer 18 rokmi, v novembri 1995 veľvyslanci SRN a Francúzska v SR odovzdali najvyšším predstaviteľom SR - prezidentovi SR Kováčovi, predsedovi vlády Moravčíkovi a predsedovi NRSR Gašparovičovi demarš z poverenia Európskej únie, v ktorom vyjadrili znepokojenie nad stavom demokracie v SR. V demarši kritizovali priebeh zasadania NRSR, keď vládne HZDS spolu s koaličnými kolaborantmi za jednu noc odvolalo predstaviteľov FNM, NKÚ, generálneho prokurátora, riaditeľa SRO a ďalších funkcionárov a nahradilo ich svojimi ľuďmi. Predmetom kritiky tiež bolo, že nejaká parlamentná komisia opätovne preskúmavala rozhodnutia ústavného súdu. Následne prišiel demarš s podobnými výhradami a obavami o demokraciu v SR aj od veľvyslanca USA.

Vážená EU a USA. Od vašich dvoch demaršov sa Slovensko nič nové nenaučilo a nič staré nezabudlo. Lebo takmer po osemnástich rokoch, t.j. po uplynutí celej jednej generácie od vašich demaršov sa na Slovensku nič zásadné nezmenilo. FNM síce už nie je zaujímavý, lebo celý národný majetok bol medzičasom rozkradnutý, ale šéfa NKÚ, NBÚ, UVO, generálneho prokurátora a ďalšie pozície na ochranu práva, spravodlivosti, poriadku a efektívnosti v štáte si znova uzurpuje aktuálna vládna moc a kam sa len človek pozrie, tam je nejaký problém so spravodlivosťou, slobodou, poriadkom a demokraciou.  Čo sa týka Ústavného súdu, ten je stále rovnaký ako to kedysi povedal Mečiar: „iba ďalší chorý prvok na politickej scéne".

Otca našej demaršovanej vlasti Mečiara už síce nemáme, lebo on si užíva svoj zaslúžený blahobytný dôchodok, ale zato minimálne  40% z nás tým vôbec netrpí, lebo máme jeho mladší a výkonnejší klon, ktorý sa o nás  tiež rád postará. A postará sa aj o ten Ústavný súd.

Takže  sme v podstate spokojní, lebo tu máme len to, čo sme si zvolili a na čom sme tie roky usilovne pracovali.  Hádam len jedno nám chýba. Už nám nikto nechce poslať žiaden ďalší demarš. Lebo USA na nás už z vysoka kašlú a do EU budeme čochvíľa kvôli nedostatku demokracie posielať demarše my.

Neposlali by ste nám prosím niekto nejaký demarš? Len tak, pre nás do šuflíka. Len aby sme si o ďalších 18 rokov mohli odkontrolovať, že sme znova nič nepokazili...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.


Už ste čítali?