V tých zatopených mestských častiach založte chov tresky baltskej

Autor: Ján Galan | 7.6.2013 o 11:32 | (upravené 7.6.2013 o 23:51) Karma článku: 16,65 | Prečítané:  1354x

V poslednom čase pani Flašíková-Beňová, poslankyňa EP a nádejná kandidátka na županku BSK, mediálne zaujala minimálne dvakrát. V prvom prípade skutočne zaujímavými a pre Slovensko ťažiskovými témami, ku ktorým sa aktívne vyjadruje a kladie otázky v rámci svojej, daňovými poplatníkmi mimoriadne skromne platenej práce v Európskom parlamente. V druhom prípade svojou aktuálnou žiadosťou o pomoc pri odstraňovaní následkov povodňových škôd, adresovanou eurokomisárovi J.Hahnovi.

Pani poslankyni a nádejnej županke samozrejme nemožno vyčítať ani jednu z uvedených aktivít. To, že sa v EP, okrem iných mimoriadne zaujímavých tém, venuje aj téme chovu tresky baltskej (http://matejov.blog.sme.sk/c/329572/Pravda-o-piatej-najaktivnejsej-poslankyni-EP-Flasikovej-Benovej.html), by sa síce na prvý pohľad mohlo zdať trochu zbytočné a neefektívne, ale skutočne len na prvý pohľad. Lebo okrem toho, že takéto témy pani europoslankyňu určite spopularizujú, ide hlavne  o zvyšovanie a rozširovanie jej osobnej odbornej kvalifikácie, čo v dnešnej dobe extrémne vysokej nezamestnanosti bude každý SK poslanec akéhokoľvek druhu, na trhu práce nepochybne už čoskoro potrebovať.

A čo sa týka písania žiadostí o pomoc pri odstraňovaní povodňových škôd pre región a Bratislavu, to by pani poslankyni vyčítal iba hlupák. Lebo takéto aktivity sú pre ňu, ako človeka sediaceho pri zdroji ešte voňavých, čerstvo natlačených, vierou v splatenie gréckych dlhov krytých eurobankoviek, priam vlasteneckou povinnosťou.

Takže pani europoslankyni nemožno vyčítať vôbec nič. Vlastne, až na takú jednu drobnú chybičku. A to tú, že vo svojej žiadosti o pomoc pri odstraňovaní následkov povodňových škôd, ktorú adresovala eurokomisárovi J.Hahnovi, uviedla nasledovné:

(zdroj: SME)

Vážený pán komisár Hahn,

ako poslankyňa za Slovenskú republiku Vás chcem touto cestou požiadať o pomoc pre krajiny postihnuté rozsiahlymi povodňami. V povodí rieky Dunaj je to okrem Nemecka a Rakúska aj Slovensko, najmä jeho hlavné mesto Bratislava a k nej priľahlé oblasti, kde každú hodinu narastajú škody do obrovských výšok. Mnohé mestské časti museli byť evakuované.

Odstránenie následkov škôd bude mnohonásobne prevyšovať možnosti rozpočtov celého regionu a žiaľ, nakoľko ide o hlavné mesto  Slovenskej republiky, nebudeme môcť využiť v žiadnom prípade štrukturálne fondy EU (výška HDP).

Preto Vás chcem v mene obyvateľov nášho mesta a kraja požiadať, aby ste hľadali možnosti ako finančne vypomôcť pri odstraňovaní následkov prírodnej katastrofy.

V prípade akýchkoľvek otázok som Vám plne k dispozícii a verím,  že spoločným rýchlym a efektívnym postupom dokážeme pomôcť ľuďom v postihnutých oblastiach.

S pozdravom,

Monika Flašíková Beňová

Hm, tak mi len napadlo, čo by asi mohlo pánovi eurokomisárovi Hahnovi po obdržaní takejto žiadosti ako prvé napadnúť, a asi ako by na takúto žiadosť mohol odpovedať.

Možno by mu ako prvé napadlo, že lož sa stala pre slovenských politikov pracovnou metódou aj vo vzťahu k EU. Možno by mu tiež napadlo, že je nehoráznosť stavať na roveň objem škôd, ktoré touto povodňou utrpelo Nemecko a Rakúsko s tými, ktoré utrpelo Slovensko, ale najmä Bratislava. A možno by mu napadlo, že pani europoslankyňa mu v rámci svojej ponuky v poslednom odstavci listu rada zodpovie aj otázku, že ktoré tie mestské časti Bratislavy to museli byť evakuované?

Alebo možno sa týmto všetkým ani nebude zaoberať a pani europoslankyni odpovie len jednoduchým odporúčaním: „v tých zatopených mestských častiach Bratislavy si založte chov tresky baltskej..."  Aspoň takto by som odpovedal na takúto pravdivo zdôvodnenú žiadosť o peniaze na jeho mieste ja. Lebo keby ktorýkoľvek podnikateľ zažiadal o eurofondy s takými "pravdivými a nezavádzajúcimi" informáciami ako pani europoslankyňa, tak na neho pošlú minimálne ten ich OLAF.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.


Už ste čítali?