V tých zatopených mestských častiach založte chov tresky baltskej

Autor: Ján Galan | 7.6.2013 o 11:32 | (upravené 7.6.2013 o 23:51) Karma článku: 16,65 | Prečítané:  1357x

V poslednom čase pani Flašíková-Beňová, poslankyňa EP a nádejná kandidátka na županku BSK, mediálne zaujala minimálne dvakrát. V prvom prípade skutočne zaujímavými a pre Slovensko ťažiskovými témami, ku ktorým sa aktívne vyjadruje a kladie otázky v rámci svojej, daňovými poplatníkmi mimoriadne skromne platenej práce v Európskom parlamente. V druhom prípade svojou aktuálnou žiadosťou o pomoc pri odstraňovaní následkov povodňových škôd, adresovanou eurokomisárovi J.Hahnovi.

Pani poslankyni a nádejnej županke samozrejme nemožno vyčítať ani jednu z uvedených aktivít. To, že sa v EP, okrem iných mimoriadne zaujímavých tém, venuje aj téme chovu tresky baltskej (http://matejov.blog.sme.sk/c/329572/Pravda-o-piatej-najaktivnejsej-poslankyni-EP-Flasikovej-Benovej.html), by sa síce na prvý pohľad mohlo zdať trochu zbytočné a neefektívne, ale skutočne len na prvý pohľad. Lebo okrem toho, že takéto témy pani europoslankyňu určite spopularizujú, ide hlavne  o zvyšovanie a rozširovanie jej osobnej odbornej kvalifikácie, čo v dnešnej dobe extrémne vysokej nezamestnanosti bude každý SK poslanec akéhokoľvek druhu, na trhu práce nepochybne už čoskoro potrebovať.

A čo sa týka písania žiadostí o pomoc pri odstraňovaní povodňových škôd pre región a Bratislavu, to by pani poslankyni vyčítal iba hlupák. Lebo takéto aktivity sú pre ňu, ako človeka sediaceho pri zdroji ešte voňavých, čerstvo natlačených, vierou v splatenie gréckych dlhov krytých eurobankoviek, priam vlasteneckou povinnosťou.

Takže pani europoslankyni nemožno vyčítať vôbec nič. Vlastne, až na takú jednu drobnú chybičku. A to tú, že vo svojej žiadosti o pomoc pri odstraňovaní následkov povodňových škôd, ktorú adresovala eurokomisárovi J.Hahnovi, uviedla nasledovné:

(zdroj: SME)

Vážený pán komisár Hahn,

ako poslankyňa za Slovenskú republiku Vás chcem touto cestou požiadať o pomoc pre krajiny postihnuté rozsiahlymi povodňami. V povodí rieky Dunaj je to okrem Nemecka a Rakúska aj Slovensko, najmä jeho hlavné mesto Bratislava a k nej priľahlé oblasti, kde každú hodinu narastajú škody do obrovských výšok. Mnohé mestské časti museli byť evakuované.

Odstránenie následkov škôd bude mnohonásobne prevyšovať možnosti rozpočtov celého regionu a žiaľ, nakoľko ide o hlavné mesto  Slovenskej republiky, nebudeme môcť využiť v žiadnom prípade štrukturálne fondy EU (výška HDP).

Preto Vás chcem v mene obyvateľov nášho mesta a kraja požiadať, aby ste hľadali možnosti ako finančne vypomôcť pri odstraňovaní následkov prírodnej katastrofy.

V prípade akýchkoľvek otázok som Vám plne k dispozícii a verím,  že spoločným rýchlym a efektívnym postupom dokážeme pomôcť ľuďom v postihnutých oblastiach.

S pozdravom,

Monika Flašíková Beňová

Hm, tak mi len napadlo, čo by asi mohlo pánovi eurokomisárovi Hahnovi po obdržaní takejto žiadosti ako prvé napadnúť, a asi ako by na takúto žiadosť mohol odpovedať.

Možno by mu ako prvé napadlo, že lož sa stala pre slovenských politikov pracovnou metódou aj vo vzťahu k EU. Možno by mu tiež napadlo, že je nehoráznosť stavať na roveň objem škôd, ktoré touto povodňou utrpelo Nemecko a Rakúsko s tými, ktoré utrpelo Slovensko, ale najmä Bratislava. A možno by mu napadlo, že pani europoslankyňa mu v rámci svojej ponuky v poslednom odstavci listu rada zodpovie aj otázku, že ktoré tie mestské časti Bratislavy to museli byť evakuované?

Alebo možno sa týmto všetkým ani nebude zaoberať a pani europoslankyni odpovie len jednoduchým odporúčaním: „v tých zatopených mestských častiach Bratislavy si založte chov tresky baltskej..."  Aspoň takto by som odpovedal na takúto pravdivo zdôvodnenú žiadosť o peniaze na jeho mieste ja. Lebo keby ktorýkoľvek podnikateľ zažiadal o eurofondy s takými "pravdivými a nezavádzajúcimi" informáciami ako pani europoslankyňa, tak na neho pošlú minimálne ten ich OLAF.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?