Stará pravica zlyhala a nová už zlyhávať začína

Autor: Ján Galan | 23.6.2013 o 10:10 | Karma článku: 17,77 | Prečítané:  1602x

Možno tu nie som jediný (aspoň predpokladám) kto by chcel, aby do parlamentných volieb vyrástla nová pravicová koalícia, ktorá bude mať nielen reálnu šancu poraziť Fica, ale bude aj schopná vytvoriť programovo jasnú a mocensky pevnú pravicovú koalíciu, schopnú zrealizovať program hospodárskej záchrany Slovenska počas minimálne jedného celého volebného obdobia bez toho, aby sa história opakovala a my sme sa znova dožili chaosu, predčasných volieb a Fica. Koalíciu, ktorá sa medzi sebou rýchlo a jasne dohodne čo treba robiť, a zároveň to aj bude schopná spoločne urobiť.

Ak takáto nová koalícia má byť funkčná, tak musí obsahovať iba strany, u ktorých bude vopred dostatočne jasné, že za žiadnu cenu nebudú ochotné nechať sa korumpovať do kolaborácie s Ficom a hlavne strany, ktoré nebudú hrozbou takejto kolaborácie svojich pravicových partnerov za žiadnych okolností vydierať. Všetkým v tej novej koalícii musí byť jasné, že sú na jednej lodi, ktorá ich buď spoločne dovezie k úspechu do cieľového prístavu, alebo na nej spoločne pôjdu ku dnu.

Ak takáto nová koalícia má byť funkčná, tak v nej musí platiť "jeden za všetkých, všetci za jedného", to znamená ak jedna strana z nich odhalí a pustí sa do boja so zlom a korupciou, tak ostatné strany ju musia začať podporovať a nie strčiť hlavy do piesku a čakať ako to celé dopadne. Ďalej, ak každá zo strán tej koalície má na nejaký volený post iného kandidáta, prípadne na nejaký zásadný problém iný názor, tak musí okrem toho jej kandidáta a názoru zároveň prezentovať aj stanovisko, že v prípade väčšinového víťazstva kandidáta, prípadne názoru koaličného partnera, jeho kandidáta/názor podporí, prípadne minimálne ho nebude bojkotovať.

Možno tu nie som jediný komu je jasné, že nová pravicová koalícia ak má byť funkčná, tak nemôže účelovo vzniknúť dva týždne pred voľbami, ani dva týždne po voľbách, ale aby si získala dôveru ako alternatíva k starej, nefunkčnej pravici, tak musí voličom ukazovať súdržnosť aj schopnosť budúcej kooperácie už dlhší čas pred voľbami. Dobré a pevné vzťahy a schopnosť kooperovať nevznikajú za týždeň, ani za mesiac, ani za rok.

Preto sa menovite konkrétnych osôb, ktoré, dovolím si predpokladať by určite radi presvedčili pravicových voličov, že sú tvárami novej, programovo jasnej a kooperatívnej pravicovej koalície, pýtam nasledovné:

Páni Sulík, Lipšic, Kollár, Procházka, prečo sa nedokážete spoločne postaviť pred novinárov (všetci zarovno vedľa seba na jednu čiaru!) a neoznámite im, že vašimi kandidátmi na prezidenta sú tie a tie konkrétne osoby za jednotlivé strany (vo vašom prípade pán Procházka, vy sám), ale v prípade, že pravicoví voliči rozhodnú, že do druhého kola volieb postúpi kandidát budúceho koaličného partnera, teda niektorého z prítomných kolegov, tak nebudete robiť žiadne caviky a v druhom kole bude mať aj vašu podporu?

Páni Sulík, Lipšic, Kollár, Procházka, prečo sa nedokážete spoločne postaviť pred novinárov a neoznámite im, že pána Galka v jeho protirozkrádacích a protikorupčných aktivitách všetci podporujete a stojíte za ním, lebo boj proti rozkrádaniu a korupcii je vašim spoločným záujmom?

Páni Sulík, Lipšic, Kollár, Procházka, prečo sa nedokážete spoločne postaviť pred novinárov a neoznámite im, že vy osobne, ani vaše strany a platformy, nikdy neuprednostníte spoluprácu s Ficom, ani spoluprácu s nikým, kto s Ficom spolupracovať bude, pred vašou vzájomnou spoluprácou?

Toto sú len tri náhodné aktuálne príklady, na ktorých môžete demonštrovať, že ste skutočne novou a zdravou pravicou, schopnou kooperácie. Každý z vás má desiatky tém, pri ktorých by sa mu zišla podpora budúcich koaličných kolegov a každý z vás má desiatky možností ako podporiť budúceho koaličného kolegu bez toho, aby pritom stratil vlastnú programovú a názorovú identitu.

Naučte verejnosť aj médiá, že tá pravá aj pravicová opozícia ste vy a nie nejakí vyslúžilci z ĽP. Som si istý, že by to všetkých prekvapilo a všetci, vrátane novinárov, by vám začali fandiť a priťahovali by ste aj voličov vyslúžilých strán. Inak vás budú všetci vaši voliči aj médiá stále vnímať len ako trpaslíkov. Tak dokážte sa postaviť na seba a ukázať, že v podstatných veciach viete vystupovať aj za snehulienku (ktorou žiaľ nikto z vás individuálne nie je a ruku na srdce, do volieb sa ani nestane).

Myslíte si, že občanov aj novinárov baví furt čumieť na spoločné bezobsažné tlačovky troch vyhoretých vyslúžilcov, ktorí si fiktívne hovoria, že sú opozícia? Vytvorte zo strán novej koalície už dnes novú opozíciu, nech sa zabudne na tú starú, vyslúžilú!

Že ešte je skoro, že ešte ste pohádaní zo starých sporov, že ešte to je čerstvé, že ešte to nejde, že ešte je dosť času, lebo že ešte blablabla?

Tak choďte od toho. Lebo ak nedokážete poraziť ani vlastné egá, tak Fica neporazíte nikdy.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

PLUS

Školákov učí jesť zdravo. Bez cukru či bielej múky

Niekdajší šéfkuchár v hoteli je teraz vedúcim školskej jedálne.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.


Už ste čítali?