Vymením vlastný mozog (zn: za eurofondy)

Autor: Ján Galan | 28.6.2013 o 8:03 | Karma článku: 13,74 | Prečítané:  577x

Poznáte tú mimoriadne milú a nežnú scénku z už neviemkoľkého dielu filmu Mlčanie jahniat? Tú, v ktorej geniálny Anthony Hopkins, teda samozrejme ako Dr.Hannibal Lecter, pozval na večeru partiu ľudí, tuším policajtov, ktorých pochytal pri tom, ako ho naháňali. A na tej večeri išiel servírovať ich vlastné mozgy, pričom oni sa tvárili, že im to vôbec nevadí. Myslím tú scénku, ako tam všetci odovzdane sedia za stolom, spokojne si pocuciavajú z nejakej drogy a Dr.Lecter zatiaľ s jemu vlastným labužníckym úsmevom jednému z nich otvára hlavu, aby mu z nej ešte zaživa vybral mozog.

Nemôžem si pomôcť, ale mne tá večera z filmu Mlčanie jahniat pripomína dnešnú situáciu v EU. Pričom osoby a obsadenie sú nasledovné. Dr. Lecter je euroúradník, rozdeľovač eurofondov, hostia jemu odovzdane sediaci za stolom sú chudobné členské štáty EU a tá droga, ktorú cucajú aby im na tej zvrátenosti nič nevadilo, tá droga sú eurofondy.

No mohol by som tú analógiu teraz začať rozoberať do podrobností a riešiť, že sme sa u euroúradníka (rovnako ako hostia Dr. Lectera) dostali do situácie, kedy nás dokáže presvedčiť, že všetko šialené a zvrátené čo robí (od diktovania uhlu zakrivenia banánov až po diktovanie nekonečného zadlžovania nás všetkých) je úplne v poriadku za predpokladu, že nám za to dá cucnúť z tých eurofondov.

Ale nebudem to rozoberať do podrobností, len chcem vyjadriť nádej. Vyjadriť nádej, že sa na tej večeri pri stole nájde aspoň jeden jediný z hostí, kto si nenechá hostiteľom zožrať vlastný mozog. Dokonca ani za to cucnutie z eurofondov.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Má anorexiu a 26 kilogramov. Jej manžel je zúfalý, lebo jej nikto nevie pomôcť

Povedali mi, že s takouto diagnózou nepochodíte nikde na Slovensku. Nikto vám ju nezoberie, spomína manžel na reakciu samosprávy.

DOMOV

Minúta po minúte: Mediálny výbor čaká ešte Ťapáková a Dírer

O post šéfa zabojuje deväť kandidátov.

DOMOV

Publicista sa pripútal reťazou, nechce návrat komunistickej tabule

Niektorí obyvatelia ju nechcú späť.


Už ste čítali?