Pán Kažimír, veď vy ako finančák musíte v tej práci trpieť

Autor: Ján Galan | 3.7.2013 o 7:50 | (upravené 3.7.2013 o 12:37) Karma článku: 20,45 | Prečítané:  1426x

Ale teraz úplne v dobrom a bez irónie. Štát je len taká trochu prerastenejšia firma, kde ako v každej inej firme musia mať hlavné slovo dvaja ľudia - šéf firmy a šéf firemných financií. Čím sa firma nachádza v horšej situácii, tým bývajú debaty týchto dvoch častejšie a výmeny názorov tvrdšie. Je to logické, lebo pre jedného z nich je najpodstatnejší rast firmy a pre druhého jej finančné zdravie, solventnosť a likvidita. A pokiaľ je ten šéf firmy ešte človekom bez podnikateľskej invencie a fantázie a nevie si jej rast predstaviť inak, ako cez megalomanské investovanie, teda cez masívne míňanie peňazí, tak ten finančák má v práci o to ťažšiu pozíciu.

Pre úspech každej firmy je dôležité, aby sa šéf s finančákom navzájom odborne rešpektovali.To znamená keď si šéf chce u finančáka presadiť uvoľnenie financovania nejakej investície, tak ho musí vopred presvedčiť o jej návratnosti, resp. keď mu finančák vypočíta, že na investícii sa prerobí, tak šéf firmy by ho mal rešpektovať a investíciu nerealizovať. Od výsledku pofesionálnej spolupráce týchto dvoch ľudí, teda šéfa firmy a jej finančáka závisí momentálne nastavenie celej firmy a vzťah všetkých jej zamestnancov k firemným peniazom. Buď sa darí a ideme vo veľkom investovať, alebo sa nedarí a ideme vo veľkom šetriť. Pre nastavenie "míňacej" alebo "šetriacej" nálady vo firme je dôležitá spoločná a jednotná komunikácia šéfa firmy a finančáka so všetkými ostatnými. Oni dvaja sa najprv musia zhodnúť a oni dvaja potom musia spoločne komunikovať ostatným, čo si firma môže dovoliť a čo nie. Šéf firmy aj finančák si musia vo firme udržať svoju autoritu a rešpekt.

Pán Kažimír, ja nepoznám ani jedného takého finančáka (a to ich poznám dosť), ktorému by robilo radosť pracovať všade kde sa len pozrie s takými červenými číslami, ako musíte pracovať vy. Ja neverím, že taký finančák, ktorého by bavilo, že ho vo firme nikto nerešpektuje, vôbec existuje.

Tak by ma len zaujímalo, ako sa vám pracuje v takej firme, kde je finančák na srandu nielen pre svojho šéfa, ale aj pre všetkých zamestnancov, ktorí mu tie červené čísla veselo vyrábajú?

A viete čo všetci tí "míňači peňazí" vo firme povedia, keď firma skrachuje? Neviete? No oni samozrejme nepovedia, že firma skrachovala kvôli nim, ale preto, lebo mala zlého finančáka. Môžete sa spoľahnúť, že ešte aj ten šéf firmy sa vyhovorí na vás.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zoznam vecí, na ktorých chce ušetriť štátna zdravotná poisťovňa

Výber úsporných opatrení, ako ho navrhla Všeobecná zdravotná poisťovňa.

KOMENTÁRE

Pozrime sa na pád predsedu Danka z výslnia

Aj keby výložky z pyžamy neodpáral, určite im už bozkami lásku neprejavuje.


Už ste čítali?