Rozkradnutá krajina plná vlastencov

Autor: Ján Galan | 5.8.2013 o 15:07 | (upravené 5.8.2013 o 15:55) Karma článku: 24,68 | Prečítané:  8472x

Keď čítam aktuálne vzrušené debaty a články na tému Matica slovenská, ktoré boli vyvolané Ficovým výrokom, že: „Matica nie je nejaká starina z 19. storočia, je užitočná práve v 21. storočí, keď sa zo života vytráca mravnosť myslenia a konania“, tak začínam vážne rozmýšľať čo vlastne to slovenské vlastenectvo, tá slovenská “mravnosť myslenia a konania“ v praxi je. Či možno nazvať vlastenectvom či mravnosťou myslenia a konania už vytvorenie vlastného samostatného štátu bez zasahovania (a najmä federálnej kontroly) Čechov, z dôvodu aby sme si tento štát hneď potom mohli nechať cez netransparentnú privatizáciu kompletne rozkradnúť?

Či možno nazvať vlastenectvom a "mravnosťou myslenia a konania" následné tunelovanie a znehodnotenie väčšiny sprivatizovaného majetku niktošmi, ktorí sa cez komunistické a eštébácke kontakty dostali k hodnotám, ktoré ani len nechápali, nieto, že by ich ešte sami dokázali zveľaďovať? Výrok klasika - "Boha, tak aj toto mi patrí?", hovorí za všetko.

Či možno nazvať vlastenectvom následný vznik straníckej oligarchie, ktorej je v podstate jedno, ktorá strana nás ohlúpne a zvíťazí vo voľbách, lebo aj tak majú všetky strany pod kontrolou?

Či možno nazvať vlastenectvom všetky tie predražené tendre za 20 rokov, všetky tie peniaze zohnané stovkami vlastných hláv, všetky tie zámerne prehrané súdne spory a arbitráže, cez ktoré sa dve desaťročia veselo tunelovali naše verejné zdroje, ktoré sme si mali vlastenecky chrániť?

Vlastenecké je tunelovať a nechať tunelovať zdravotníctvo počas všetkých vlád?

Vlastenecké je strážiť národný poklad a jeho finančnú časť potom nechať zmiznúť v nejakých podielových fondoch?

Vlastenecké je zaviazať sa bianco záväzkom a neobmedzene za dlhy nezodpovedných krajín, z ktorých je každá bohatšia ako Slovensko?

Vlastenecké je dostať Slovensko do stavu zadĺženia, v ktorom je?

Toto je to slovenské vlastenectvo a tá slovenská "mravnosť myslenia a konania"? Strážcom tohto slovenského vlastenectva bola tá Matica slovenská v porevolučnej histórii? Obávam sa, že jediné čo sa jej podarilo ustrážiť bola jej participácia na delení štátneho majetku v podobe tlačiarne Neografia.

Všetko, čo malo byť od vzniku Slovenska zárukou tej "mravnosti myslenia a konania" a toho "vlastenectva" je dnes totálne sprofanované a nedôveryhodné. Návrat ku skutočnému vlastenectvu a skutočnej mravnosti myslenia a konania vedie cez okamžité zastavenie štátneho financovania Matice slovenskej, politických strán, cirkví a športových (najmä futbalových a hokejových) klubov.

Verím, že skutoční vlastenci a občania s mravným myslením a konaním si s tým financovaním už poradia aj bez štátu. A ak nie, tak sa aspoň konečne ukáže kto tým vlastencom na Slovensku naozaj je.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.

DOMOV

Na smrti trojročného chlapca má podiel nemocnica, zle ho liečila

Úrad zistil, že nitrianska nemocnica v liečbe chlapca pochybila.


Už ste čítali?