Myslenie kariérnych politikov a právnikov jednoducho nepustí

Autor: Ján Galan | 20.8.2013 o 15:48 | (upravené 20.8.2013 o 16:15) Karma článku: 15,01 | Prečítané:  874x

Dovolím si skromne odhadnúť, že dnes 90% občanov Slovenska nie je spokojných so stavom krajiny v akom sa nám (áno “nám“ , lebo ešte stále je to naša krajina a nie ich!) po 20 rokoch samostatnosti nachádza. Tiež si dovolím odhadnúť, že rovnakej časti občanov sa dnes začína robiť nevoľno keď počujú, že niekto je povolaním “kariérny politik“ (považujem to za synonymum ku “kariérny klamár“) a navyše je vzdelaním právnik (čo kariérnemu klamárovi len dodáva punc rafinovanosti). Zároveň som si však takmer istý, že napriek tomu 90% z tých nespokojných ľudí bude vo všetkých druhoch volieb znova voliť niekoho, kto je povolaním kariérny politik a vzdelaním právnik, či minimálne aspoň jedno z toho.

Nie, žeby som mal niečo konkrétne a osobné proti kariérnym politikom a právnikom v politike, ale je fakt, že ľudia práve s takýmto povolaním a kvalifikáciou nás doviedli - to znamená nastavili (alebo nenastavili) pravidlá a ich vynútiteľnosť, vedúce k stavu spoločnosti, v ktorom teraz sme. Najmä ten prebytok právnikov medzi našimi kariérnymi politikmi je priam paródiou na stav právneho štátu aký tu máme.

Pokiaľ chceme očistiť rybu od hlavy, tak by sme asi nemali stále opakovať tú istú chybu a voliť ten istý typ ľudí. Je až nehorázne ako ďaleko stratili kariérni politici (a medzi nimi mnohí právnici) kontakt s realitou, keď si dovolia medzi sebou takto drzo handlovať s výsostným právom občana zvoliť si v priamej občianskej voľbe svojho prezidenta, nezaviazaného žiadnej politickej strane: http://aktualne.atlas.sk/hrusovsky-bude-mozno-kandidovat-na-prezidenta-aj-bez-podpory-sdku-ds/slovensko/politika/

My podporíme vášho, vy nás podporíte inde, oni podporia nás, za čo my podporíme vás a vy ich ..., a všetci spolu (bez najmenšej pochybnosti!) rátame s tým, že ten blbý občan, tá nesvojprávna tupá a od politikov závislá ovca bude voliť vždy len tak, ako sme sa my politické strany navzájom dohodli!

Toto je nehorázna arogancia a strata súdnosti obzvlášť v súvislosti s priamou občianskou voľbou prezidenta Slovenskej republiky. Veď všetkých straníkov (členov strán) je na Slovensku ani zďaleka nie 100 tisíc a ešte stále sú tu vyše 4 milióny voličov, ktorí môžu voliť podľa vlastného názoru, bez ohľadu na podporu kandidátov nejakými politickými stranami!

Čo sa týka mňa, tak neexistuje aby som volil akéhokoľvek straníckeho kandidáta. Už len kvôli tejto arogancii a neschopnosti  politických strán postaviť sa pred občana a jednoducho povedať: „milí občania, prezident je funkcia, ktorú podľa ústavy obsadzujete vy, tak si tam nejakého svojho kandidáta zvoľte!"

Myslím si, že politická strana, ktorá by dokázala toto urobiť by u tej svojprávnej, tej občianskej časti voličstva získala nevídanú podporu. Obávam sa však, že žiadna strana toho schopná nie je.

Raz darmo, to myslenie kariérnych politikov a právnikov jednoducho nepustí.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.

DOMOV

Na smrti trojročného chlapca má podiel nemocnica, zle ho liečila

Úrad zistil, že nitrianska nemocnica v liečbe chlapca pochybila.


Už ste čítali?