Pani Radičová možno je to len fáma, ale dovoľte mi zareagovať

Autor: Ján Galan | 20.10.2013 o 19:05 | Karma článku: 22,60 | Prečítané:  5508x

Budem reagovať na fámu, ale aj fámy patria k životu a obzvlášť do politiky, tak prečo nie. Trúsia sa po internete kadejaké reči, že (vraj) by ste predsa len chceli vstúpiť do toho boja o prezidentské kreslo a chceli by ste to (vraj) oficiálne oznámiť (vraj) 17. novembra. A navyše sa tu v poslednom čase, ale nielen v poslednom čase objavujú aj kadejaké, z kontextu vytrhnuté sporadické výzvy zo strany blogerov či novovznikajúcich straničiek a iniciatív, ktoré Vás vyzývajú, aby ste tak urobili a za prezidentku SR predsa len kandidovali. Keďže ide o samé “vraj, vraj, vraj“ tak aj ja budem reagovať čisto hypoteticky vyjadrením môjho názoru na fámu.

Môj názor je, že boli časy, kedy by si Vás, opakujem - podľa môjho názoru, drvivá väčšina pravicových voličov vedela a chcela v tej prezidentskej funkcii predstaviť, ale odvtedy sa už časy zmenili a rôzne časti voličov pravicového spektra a aj veľká časť občanov, ktorým politickí kandidáti už poriadne lezú na nervy, si už na politiku bez Vás zvykla a na nostalgiu za Vami zabudla.

A prispeli ste k tomu iba Vy sama, svojimi počinmi ku koncu Vašej vlády a následnými iks vyhláseniami, že s politikou definitívne končíte a ešte dodatočne ďalšími iks vyhláseniami, že na funkciu prezidenta SR kandidovať určite nebudete. Veľká časť pravicového spektra si medzičasom už našla nejakých svojich prezidentských kandidátov, nejakých svojich malých, lokálnych hrdinov.

Nikto z nich nie je taký populárny ako ste boli svojho času Vy, ale každý jeden s tých kandidátov už má nejakých svojich skalných voličov, ktorí by Vám v prvom kole hlas nedali určite a v druhom kole je to veľmi otázne. Jednoducho z toho dôvodu, že by ste boli kandidátkou, ktorá (neočakávane a akosi na poslednú chvíľu počas už prebiehajúcej súťaže) prekazila šancu ich hrdinovi, a to by sa Vám nemuselo odpustiť. Je pocitovo iné prehrať s vopred očakávanými súpermi a iné s niekým, kto do hry vstúpil dodatočne, aj keď to pravidlá dovoľujú.

Lebo na tie "náhradné pragmatické riešenia" a tú tzv. "voľbu menšieho zla" (vyjadrené čisto z individuálneho hľadiska fanúšikov iných kandidátov!) je dnes už väčšina pravicových voličov alergických. Podľa môjho názoru, väčšina ľudí by tu (aj so všetkými rizikami, ktoré to obnáša!) už najradšej volila niekoho, koho naozaj chce a nie znova len nejakého, im okolnosťami nanúteného politika. Za 20 rokov s tým má každý bohaté skúsenosti.

Reagujem len na fámu, takže aj môj názor bol čisto hypotetický. Ale viem určite, že platí príslovie, ktoré hovorí, že „nevstúpiš dvakrát do tej istej rieky". A aj v rieke Vašej popularity už pretieklo priveľa vody a Vaša prípadná prekvapivá kandidatúra by na výsledok volieb mohla mať úplne opačný účinok, ako si celé pravicové spektrum predstavuje. Lebo nostalgia môže byť silná, ale budúcnosť sa na nej stavať nedá.

Ale samozrejme to celé bolo len čisto hypoteticky, však to je len fáma a Vy predsa kandidovať nechcete.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?