Sľúbiť šetrenie peňazí, to by asi nemalo tú “európsku úroveň", čo?

Autor: Ján Galan | 26.10.2013 o 10:59 | (upravené 26.10.2013 o 13:02) Karma článku: 15,87 | Prečítané:  473x

Toľko Ježiškov sa nám tu teraz pred tými voľbami do VÚC, vrátane BSK na jednej kope stretlo, že naozaj neviem, ktorého si mám vybrať, akí sú všetci perfektní. Jeden sľubuje postaviť nové kúpalisko na Dunaji, že “LIDO“ (ešteže to je historický názov, lebo inak by som si už skoro myslel, že to kúpalisko potrebujeme postaviť iba kvôli vytesaniu do kameňa názvu niekoho platformy). Ďalšia sľubuje Centralpark a novú, dokonca podzemnú stanicu a čudujsasvete aj diaľnicu, no hotový New York. Iný sľubuje vraj integrovanú dopravu, športový areál, plaváreň či dokonca silný celý cezhraničný región, a to všetko pri 20%-tnom znížení dlhu, to je naozaj čarovné a hodné Ježiška. No a všetci traja sú to Ježiškovia jedna radosť a je len na nás, čo si budeme želať.

Ak si teda už môžem vybrať, tak ja by som od tých všetkých Ježiškov chcel iba jedno, a to zrušiť úrad BSK. Keď to nejde inak, tak trebárs aj "samozrušením" a vrátiť jeho rozpočet späť daňovým poplatníkom. Lebo VÚC sú iba zbytočné umelé prerozdeľovacie medzičlánky, ktoré je treba zrušiť a ich rozpočty vrátiť občanom na ich vlastné uváženie, kde ich chcú minúť.

Netuším prečo týmto Ježiškom za ich sľuby toľkí tlieskajú, jedine, že by ešte stále nevedeli, že takýto Ježiškovia v skutočnosti tie darčeky kupujú za ich peniaze, takže čím viac sľúbia, tým viac za to ich voliči zaplatia a pritom nebudú mať ani možnosť kontrolovať či sú tie ich peniaze na plnenie sľubov úradníkmi míňané efektívne. Ja by som volil iba takého Ježiška, ktorý by mi sľúbil, že už nebude cucať a míňať peniaze daňových poplatníkov (vrátane tej malej časti peňazí, ktoré je možné pre BSK využiť z  EU, lebo ani tie nie sú pre nás zadarmo a EU byrokrati si svoju daň za ne vyberú v inej forme), a ten BSK zruší. Nech sa sami občania rozhodnú, ktorú školu, nemocnicu, plaváreň, športový areál či divadlo svojimi peniazmi podporia. Na verejnoprospešnú činnosť sú tu starostovia miest a obcí, miestne dane a investície podnikateľov. Tak ako všade na svete, kde funguje samospráva.

Ale chápem, že sľubovať namiesto tých neefektívnych megainvestícií nejakú skromnosť a šetrenie peňazí daňových poplatníkov (veď také v EU možno už ani neexistuje...), to by asi nemalo tú pravú "európsku úroveň", čo?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?