Nie politickú "elitu", ale občana Dobrovodského budem voliť do BSK

Autor: Ján Galan | 1.11.2013 o 11:36 | (upravené 2.11.2013 o 19:00) Karma článku: 18,21 | Prečítané:  2555x

Myslím si, že BSK, ako aj všetky VÚC sú len úplne zbytočné a drahé medzičlánky prerozdeľovania peňazí daňových poplatníkov a občania by mali sami rozhodovať, ktorú školu, nemocnicu, plaváreň, športový areál či divadlo svojimi peniazmi podporia a o tie cesty by sa mali starať ich majitelia (štát, mesto, obec, súkromníci), ich údržbu si objednávať na konkurenčnom trhu a najlepšie ponuky si nechať vysúťažiť u súkromných stavebných firiem u nás aj v zahraničí. Na tú verejnoprospešnú činnosť sú tu starostovia miest a obcí, miestne dane a investície podnikateľov, tak ako všade na svete, kde funguje samospráva. Nakoľko si toto myslím, tak som sa tých volieb župana najskôr nechcel zúčastniť vôbec, ale uvedomil som si, že človek svojou neúčasťou vlastne najviac pomáha tým, ktorí mu najviac škodia, tak som sa rozhodol, že tam predsa len pôjdem a svoj názor vyjadrím z hľadiska môjho vlastného vedomia a svedomia čo najviac priechodne.

Rozhodol som sa preto, že za župana BSK budem voliť občianskeho kandidáta, pána Dobrovodského. Lebo on sa nehrá na falošného Ježiška a nesľubuje daňovým poplatníkom drahé darčeky, ktoré si v prípade ich realizácie budú musieť aj tak sami a pravdepodobne (ako vždy) brutálne predražene zaplatiť, napr. kúpalisko, podzemnú stanicu, centralpark, športový areál, plaváreň, lokálnu diaľnicu či dokonca celú integrovanú dopravu a silný cezhraničný región. Toto všetko sú investičné šance pre súkromných investorov, ktorí sa nimi určite radi budú uchádzať o finančnú priazeň občanov, vyjadrenú ich budúcim dlhodobým využívaním. A o tie eurofondy, ktoré tomu môžu napomôcť sa predsa môžu uchádzať aj lokálne samosprávy, k tomu tiež netreba mať práve VÚC.

Väčšinu z uvedených a podobných investícií nám politickí nominanti na županov sľubujú odvtedy, odkedy existujú voľby do VÚC a čoho sme sa, okrem pravidelne sa opakujúcich neriešených výtlkov a vždy ďalšieho kola tých istých, prípadne inovovaných sľubov, od nich doteraz dočkali? Jedného vždy, a to sústavného neefektívneho rozhadzovania peňazí daňových poplatníkov a zadlžovania VÚC.

Oskar Dobrovodský mi nič z uvedeného nesľubuje. Nemá sponzorov, nemá priestor v médiach, nemá billboardy či inú formu reklamy, on má len svoju povesť bojovníka za občianske práva a sľubuje, že tie občianske práva bude presadzovať aj naďalej, a aj pre mňa.

A to pre mňa, ako pre občana, znamená viac ako sľub nového predraženého kúpaliska či športového areálu. Aj keď on asi určite tie voľby nevyhrá, ale ako volič aspoň budem mať pocit, že som urobil čo som mohol pre správnu vec. A za ten pocit mi tá malá prechádzka do volebnej miestnosti určite stojí.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Život na Slovensku sa opäť obmedzuje, začína sa miernejší lockdown (prehľad)

Zákaz vychádzania sa netýka cesty do práce, na Orave a v Bardejove treba i test.


Už ste čítali?