Na job treba kvalifikáciu a referencie, na politiku iba sľuby

Autor: Ján Galan | 12.11.2013 o 10:41 | (upravené 12.11.2013 o 12:13) Karma článku: 20,77 | Prečítané:  911x

Skúste sa uchádzať do akéhokoľvek zamestnania so životopisom a s motivačným listom, z ktorého je jasné, že ste nikdy v živote nič poriadne nerobili, že ste celý doterajší život žili z cudzích peňazí, že ste si z tých cudzích peňazí nakradli na solídny súkromný majetok, že čohokoľvek ste sa chytili, to ste domrvili, ale zato, že do budúcnosti sľubujete, že to pre svojho zamestnávateľa budete robiť úplne opačne ako ste to robili dodnes, a už budete pracovať iba pre neho a budete hospodárne nakladať s jeho majetkom. Skúste sa s takýmto životopisom a motivačným listom uchádzať u ktoréhokoľvek zamestnávateľa o akékoľvek zamestnanie a máte istotu, že vaše podklady skončia rovno v skartovačke. S takýmto životopisom a referenciami nemáte šancu na zamestnanie u žiadneho zamestnávateľa, s výnimkou jedného. A tým je slovenský volič. Ten vás s takýmto životopisom a referenciami nielen, že rád zamestná, on vám ešte veľmi rád zverí aj správu svojho miliardového majetku, teda vlastného štátu. A to nielen raz, ale aj opakovane po každých voľbách.

Nie, na politickú, a teda štátno-manažérsku či zákonodárnu funkciu neexistuje žiadna špeciálna škola, neexistujú žiadne študijné odbory s názvami ako "poslanec, predseda vlády, minister či štátny tajomník", nič také neexistuje. Jeden základný kvalifikačný predpoklad pre všetky funkcie však existuje - ten, kto dokázal niečo relevantné zodpovedne vybudovať a riadiť mimo politiky, ten, kto niečo poriadne dokázal vo vlastnom občianskom živote, ten, kto dokázal hospodárne spravovať cudzie peniaze mimo politiky - ten má aspoň základný kvalifikačný predpoklad, že to dokáže aj v politike. Nie, istota nie je žiadna, že to naozaj dokáže a nikde nie je napísané, že sa nezvrhne a príležitosť z neho neurobí zlodeja, ale aspoň jeho solídny občiansky životopis na to dáva základné kvalifikačné predpoklady s rovnakými rizikami, ako pri výbere do akéhokoľvek iného zamestnania.

Je až neuveriteľné, ako niektorí slovenskí voliči nevidia súvislosť medzi tým, ako zodpovedne a s akými referenciami sa musia oni sami uchádzať o prácu pre zamestnávateľov, a ako povrchne a s akými referenciami sa politikom stačí uchádzať o prácu pre nich. Až rozum zastáva nad tým, koho sú voliči schopní aj niekoľkokrát opakovane zamestnať.

Alebo viete čo? Skúste sa u ktoréhokoľvek zamestnávateľa uchádzať o prácu s tým, že budete pre jeho firmu menšie zlo...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

PLUS

Školákov učí jesť zdravo. Bez cukru či bielej múky

Niekdajší šéfkuchár v hoteli je teraz vedúcim školskej jedálne.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.


Už ste čítali?