Hľadajú sa ďalší členovia svorky reformátorov

Autor: Ján Galan | 16.11.2013 o 15:15 | (upravené 17.11.2013 o 8:29) Karma článku: 13,64 | Prečítané:  693x

V poslednej dobe sa často debatuje o tom, že do politiky je treba konečne zvoliť ľudí, ktorí sa dokázali poctivo uživiť a niečo relevantné v živote dosiahli už mimo politiky, že takí ľudia môžu pomôcť ozdraviť správu štátu. To je pravda, avšak k "A" je treba dodať aj "B", a už čoskoro dôjde aj na ďalšie písmená abecedy. Súčasný zabehnutý systém sa bude snažiť aj z toho najslušnejšieho a najpoctivejšieho "človeka z vonku" urobiť človeka nepoctivého a uprednostňujúceho záujmy kohokoľvek iného, len nie jeho zamestnávateľov, voličov. Lebo kto vojde do vlčej ohrady, ten sa musí začať správať podľa vlčích pravidiel. Jedine, že by sa mu tie pravidlá podarilo zmeniť ešte pred tým, ako ho vlci stihnú zožrať.

Aby sa to podarilo, tak do tej vlčej ohrady musí vojsť nie jeden, ale naraz celá "svorka odhodlaných reformátorov". A celá svorka reformátorov musí mať už pred príchodom do ohrady pripravený koncept, ako vlkov predbehnúť a dostať ich pod kontrolu podľa nových, vlastných pravidiel. To znamená, že do politiky musíme voliť ľudí slušných a poctivých, avšak tá slušnosť a poctivosť nemôže v žiadnom prípade znamenať aj hlúposť a slabosť. A ešte to znamená, že do politiky musia ísť ľudia s pripraveným konceptom ako pravidlá vlkov, hneď po vstupe do vlčej ohrady zmeniť.

Povedzme, že ako prvého z budúcej "svorky reformátorov" sa nám podarí do vlčej ohrady dostať slušného a poctivého prezidenta. Aj keď on zo svojej pozície nebude mať skoro žiadne právomoci pravidlá vlkov v ohrade zmeniť, je predpoklad, že vlčej svorke vôbec nebude voňať a svorka sa okamžite obráti proti nemu. A on bude rýchlo potrebovať niekoho, kto mu v tej ohrade proti útokom vlkov pomôže. Bude tiež potrebovať dostatok ľudí stojacich za plotom, ktorí ho budú hlasno povzbudzovať. Avšak bez spojencov vo vnútri ohrady sa vlkom dlho neubráni. Lebo je praxou overené, že vlci v ohrade na ľudí stojacich mimo ohrady ohľad neberú a kohokoľvek im sympatického kľudne zožerú.

Ak sa podarí, tak ako prvý krok si na jar 2014 pošleme do vlčej ohrady slušného prezidenta. Budeme ho spoza plota povzbudzovať a dúfať, že vydrží a vlci ho do volieb v roku 2016 nezožerú, alebo, že on sa v tej ohrade dovtedy nezmení na vlka. Ale koho mu v roku 2016 pošleme do ohrady na pomoc, aby sme mali istotu, že mu naozaj chce pomôcť a nezačne proti nemu ťahať s vlkmi? Prípadne, že nás neoklame a sa tam po tichej dohode s vlkmi už nenechá zvoliť?

Myslím, že je najvyšší čas začať hľadať ďalších členov svorky reformátorov. Rád by som bol optimista, ale zatiaľ mám pocit, že to bude dosť tvrdý orech.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

PLUS

Školákov učí jesť zdravo. Bez cukru či bielej múky

Niekdajší šéfkuchár v hoteli je teraz vedúcim školskej jedálne.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.


Už ste čítali?