Moderovaná sloboda diskusie nie je sloboda diskusie

Autor: Ján Galan | 7.12.2013 o 8:50 | (upravené 8.12.2013 o 7:57) Karma článku: 12,31 | Prečítané:  926x

Existujú slová, ktoré neznesú prívlastky. Takými slovami sú napr. demokracia a sloboda. Buď existujú vo svojej čistej forme, alebo neexistujú. Že takzvaná zastupiteľská demokracia, sociálna demokracia, kresťanská demokracia, ľudová demokracia, EU demokracia a iné “prívlastkové“ demokracie majú od skutočnej vlády ľudu ďaleko, zisťujeme deň čo deň. Rovnako nedostatková je aj skutočná sloboda a človeku sa do života nanucuje stále viac a viac “moderátorov“ a “moderovania" všetkých oblastí jeho života.

Politici, MMF, EU, banky moderujú moje zadlžovanie bez toho, aby som sa ja zadlžoval. EU mi moderuje splachovanie záchodu, svietenie žiarovky, silu vysávača, zakrivenie banána, názov rumu, slivovice, koňaku aj chuť bryndze bez toho, aby mi na tom všetkom doteraz, kým som to používal či jedol "nemoderované", niečo vadilo. Ešte aj to čo jem je stále viac "geneticky moderované", už ani nehovoriac o úspešnom moderovaní zdravotnej starostlivosti o mňa štátom.

Starostlivá vláda moderuje moje dane aj keď vyrobím stratu a všetci všetko v mojom živote stále viac moderujú pod kepienkom kadejakých blábolov vraj o "skvalitnení môjho života". Toľko povinných skvalitnení života tu nebolo hádam ani za čias inkvizície. Vtedy to moderovanie všetkého, vrátane myslenia ľudí, aspoň nazývali pravým menom a na nejakú slobodu a demokraciu sa ani nehrali.

Žiaľ, milióny neužitočných idiotov tomu moderovaniu ich životov zo strany kadekoho, kto sa vyhlási za moderátora, ešte aj nadšene tlieskajú ako také sprosté ovce. Ako ovce, ktoré sa nepochopiteľne tešia ešte aj z toho, že ich vedú na porážku. Samozrejme moderovane a v dobrej nálade, ako v reality show.

Je smutné, že sa k tomuto celkovému ústupu od slobody a "moderovaciemu trendu" nášho života svojim malým príspevkom pridalo aj SME a chce začať moderovať ešte aj tie posledné malé ostrovčeky zatiaľ nemoderovanej slobody myslenia a vyjadrovania - diskusie pod článkami.

No jedine, že by to moderovanie diskusií bolo v záujme "skvalitnenia života diskutérov..."

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.

DOMOV

Na smrti trojročného chlapca má podiel nemocnica, zle ho liečila

Úrad zistil, že nitrianska nemocnica v liečbe chlapca pochybila.


Už ste čítali?