Hrušovský & Osuský? Ako vtip dobré, ale bavme sa vážne.

Autor: Ján Galan | 30.12.2013 o 10:15 | (upravené 2.1.2014 o 12:09) Karma článku: 11,18 | Prečítané:  1385x

Pri všetkej úcte k parlamentným šedinám pána Hrušovského si neviem predstaviť, že by sa časť, po zmene volajúcich voličov KDH, Mosta-Híd a SDKÚ-DS rozhodla voliť práve jeho a nie niekoho iného, z mnohých ďalších pravicovo zmýšľajúcich kandidátov. Aká veľká je časť voličov týchto troch strán, ktorí si prajú aspoň zásadnejšie personálne zmeny v slovenskej politike odhadnúť neviem, avšak viem si predstaviť aký problém by mali do budúcnosti tieto tri strany, ak by prax ukázala, že sa väčšina ich voličov rozhodla voliť niekoho iného, ako im oni odporúčali. Lebo história ukazuje, že nič nebýva pre budúcnosť akejkoľvek politickej strany horšie ako jej voliči, ktorí sa rozhodnú, že prestanú byť straníckymi ovcami a začnú rozmýšľať a rozhodovať sa sami, bez ohľadu na odporúčania svojej strany.

Pri všetkej úcte k pánovi Osuskému a jeho dlhoročnej konzervatívnej, multistraníckej politickej kariére si neviem predstaviť, že sa z politika, ktorý v stranách kde bol nikdy nezískal viac ako niekoľko desatín % voličskej podpory, strane SaS podarí vyrobiť víťaza prezidentských volieb, ktorý dokáže poraziť politika kalibru Fica. Jednoducho dostať sa v prvom kole z 3% na číslo aspoň trochu porovnateľné s Ficovými cca 35-40%-tami a získať podporu všetkých pravicových voličov v druhom kole, je aj pre osvedčených marketingových mágov zo 4,8%-tnej strany SaS asi pritvrdý orech. Aj keď kvôli tomu investovali do 1 (slovom: jedného) billboardu. Myslím si, že skôr sa dá marketingovo premeniť voda na Coca-Colu, ako 3%-tná voličská podpora na 40%-tnú.

A už ani nechcem domyslieť to Déjà vu, v ktorom by SaS ďalších iks rokov musela voličom vysvetľovať, že ona teraz nemohla za zvolenie Fica a tie Osuského prepadnuté 2-3%, ktoré chýbali niektorému populárnejšiemu kandidátovi na postup do druhého kola a kvôli ktorým tam postúpil Fico s Hrušovským nie sú z jej viny, ale z viny niektorého z tých 10-20%-tných kandidátov...

Z uvedených dôvodov mi nie je jasné, čo chceli nominátori pánov Hrušovského a Osuského voličom pravice týmito nomináciami povedať. Ak to chcem vidieť pozitívne a nechcem sa zaoberať nejakými konšpiračnými slovnými spojeniami ako plánované sekundovanie Ficovi, zapožičanie trójskeho koňa, plánované rozriedenie hlasov pravice, či psychiatrickými slovnými spojeniami ako totálna strata súdnosti a strata zmyslu pre vnímanie reality, tak mi vychádzajú obidve nominácie iba ako dobrý vtip.

Tak sme sa fajn pobavili, ale poďme konečne hovoriť o budúcom prezidentovi vážne.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?