Zastane sa niektorý prezidentský kandidát občana Dobrovodského?

Autor: Ján Galan | 6.1.2014 o 11:29 | (upravené 8.1.2014 o 8:12) Karma článku: 14,15 | Prečítané:  1539x

Neviem čo všetko mi ako voličovi budú všetci prezidentskí kandidáti vo finále predvolebnej kampane ešte sľubovať, predpokladám, že to bude čokoľvek v intervale od zabezpečenia trvalého svetového mieru, cez konečné urovnanie izraelsko-palestínskeho konfliktu, ukončenie svetovej hospodárskej krízy, zvýšenia blahobytu Slovenska nad úroveň Švajčiarska, až po zmenu dopravného značenia, či opravu výtlkov na našej ulici a bude len na mne, čomu zo sľúbeného uverím, čomu dám ako volič prioritu a podľa čoho si vyberiem komu dám hlas. Takže o to podstatné, čo je v kompetencii budúceho prezidenta SR a čo môže pre mňa urobiť sa báť nemusím, a teraz sa už môžem začať venovať iba tomu, čo by som od budúceho prezidenta očakával v takých drobných, nepodstatných detailoch.

Z tých "nepodstatných detailov" ma u budúceho prezidenta SR zaujíma najmä jeden, a to, ako sa budúci prezident SR dokáže osobne zasadiť nielen za udržanie (resp. z hľadiska praxe v reálnom živote skôr za nastolenie...) právneho štátu v SR, ale najmä ako sa osobne zasadí o to, aby náš štát bol ochotný a schopný oprávnené nároky na elementárnu spravodlivosť, vychádzajúcu z ústavných práv v bežnom živote bežného občana vynútiť a garantovať?

Ako občan nepotrebujem aby budúci prezident mal legislatívne alebo výkonné právomoci. Úplne mi bude stačiť ak si získa neformálny rešpekt a autoritu tým, že kdekoľvek sa budú porušovať ústavné práva ktoréhokoľvek občana, tam nebude mať problém sa ktoréhokoľvek občana svojou osobnou autoritou a autoritou svojho úradu verejne zastať. Chcem aby dokázal na porušovanie práv kohokoľvek verejne poukázať, a tým vytvoril tlak na zákonodarnú aj výkonnú moc, aby porušovanie občianskych práv zastavili. A to aj vtedy, keď to pre neho práve nebude "politicky výhodné".

Prezidentský kandidát (-ti), ktorý by sa v predvolebnej kampani zastal (-li) občana Dobrovodského musí (-ia) rátať s tým, že na jednej strane mu (-im) to pomôže získať % u občanov, ktorí sú na strane dodržiavania ústavných práv pána Dobrovodského a na druhej strane by tým možno stratil (-li) % u občanov, ktorí uznávajú životný štýl jeho susedov, ktorým tí susedia do práv občana Dobrovodského zasahujú. Lebo oni tiež majú platné voličské hlasy.

Podporiť občana Dobrovodského v jeho občianskom boji za elementárne právo na základné podmienky pre slušný život vo vlastnom dome a na vlastnom pozemku nemusí byť pre žiadneho z prezidentských kandidátov "politicky výhodné", iba ak, tak pre kandidátov, ktorí z hľadiska svojich minoritných % aj tak nemajú čo stratiť a môžu tým len získať.

Práve preto by ma ako voliča zaujímalo, či to niekto z relevantných prezidentských kandidátov vo svojej kampani dokáže urobiť. Veľa to napovie o tom, čo bude neskôr robiť ako prezident. Lebo ani vtedy nemusí byť vždy "politicky výhodné" stáť na strane občanov.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

PLUS

Školákov učí jesť zdravo. Bez cukru či bielej múky

Niekdajší šéfkuchár v hoteli je teraz vedúcim školskej jedálne.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.


Už ste čítali?