Pán Fico, presne takto sa vyrábajú Kotlebovci ako to robíte vy

Autor: Ján Galan | 9.1.2014 o 19:52 | (upravené 10.1.2014 o 18:40) Karma článku: 17,14 | Prečítané:  1645x

Bežný občan so svojimi gradujúcimi problémami, nad ním len bezprávie skorumpovaných alebo neschopných inštitúcií, potom dlho, dlho nič a niekde navrchu vy so svojou partiou, ktorá robí len to, čo vyhovuje vám lebo vie, že s vami sa jej vždy podarí prisať na nejaký štátny cecok. A ten občan niekde hlboko naspodku pod vami je len to percentuálne číslo určené na platenie vašich výdavkov a ohlupovanie pred voľbami a na to, aby ste ho po každých voľbách zaťažili ďalšími a ďalšími, úplne zbytočnými problémami, len aby náhodou nemal čas a chuť medzi voľbami vyskakovať a nedajbože prejaviť nespokojnosť s vašou mocou.

A niekde v strede tej bezútešnej prázdnoty, medzi šeďou ulice bežného občana, jeho každodennými problémami a vašim blahorodím v paláci, je kreslo ombudsmana. To kreslo tam bolo demokratickým systémom vo väčšine demokratického sveta nainštalované práve preto, aby takým ako ste vy pripomínalo, že by ste sa z času na čas mali zaujímať aj o problémy toho najspodnejšieho občana.

Ombudsman je práve ten, na koho sa občan môže s ponosou obrátiť, ak vami a vašou partiou obsadzované inštitúcie, za ktoré nesiete zodpovednosť vy, v garancii jeho práv zlyhajú alebo jeho problémy dlhodobo ignorujú. Ombudsman je práve ten, kto vám má pripomenúť, že nie ste feudál, ale že ste boli občanmi tejto, ešte stále demokratickej Slovenskej republiky z nejakých dôvodov a s nejakými očakávaniami zvolený a bolo vám dočasne zverené spravovanie ich štátu. Štátu, ktorý patrí občanom, nie vám.

A potom príde deň, keď problémy s vašimi inštitúciami, s vašimi ľuďmi v tých inštitúciách prerastú cez hlavu dvom občanom, resp. dvom skupinám občanov naraz. Jeden z nich býva na Družstevnej ulici v Malackách a ten druhý býva v osade Budulovská v Moldave nad Bodvou. Na občianske práva obidvoch sa vaše štátne inštitúcie vykašľali a jedného z nich dlhodobo ignorujú a druhého otĺkajú.

Ak sa náhodou domnievate, že tým, že budete lavírovať medzi záujmami občanov v Malackách a záujmami občanov v Moldave nad Bodvou, tých občanov a ich priaznivcov proti sebe navzájom obrátite a vy nebudete musieť riešiť ich práva, tak sa dopúšťate fatálneho omylu. Lebo občania v Malackách aj občania v Moldave nad Bodvou sú si v právnom štáte pred zákonom aj v oprávnených nárokoch na dodržiavanie ľudských práv úplne rovní a oni to dobre vedia. Vedia to občania v Malackách, občania v Moldave nad Bodvou aj občania kdekoľvek inde.

Občan v Malackách aj občan v Moldave nad Bodvou sa na vás s dôverou obrátili, lebo je vašou povinnosťou pomôcť im vyriešiť problémy, pri riešení ktorých vaše inštitúcie zlyhali. Oni sa na vás so svojimi problémami obrátili a vy ste ich odignorovali.

Myslíte si, že sa kvôli tomu občania v Malackách a občania v Moldave nad Bodvou postavia navzájom proti sebe v tom štýle, že oni ako tí povestní "dvaja" sa budú spolu hádať a vy ako ten "tretí" sa stanete víťazom?

Pochybujem. Je ďaleko pravdepodobnejšie, že sa všetci občania, dodržiavanie práv ktorých hrubo ignorujete, časom obrátia o pomoc na niekoho iného. Lebo ľudí, ktorí ponúkajú "rýchle a efektívne riešenia" ich problémov je dnes dosť a v budúcnosti ešte len bude stále viac. Je historickou praxou overené, že tam kde v presadzovaní práva a spravodlivosti zlyháva štát, tam silnie mafia alebo extrémizmus.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?