Pri tom ohňostroji by nám z Tatier aj kamzíky s medveďmi emigrovali

Autor: Ján Galan | 8.2.2014 o 7:19 | Karma článku: 15,23 | Prečítané:  1529x

Pýtať sa niekoho či si v TV pozrel otvárací ceremoniál olympiády v Soči je asi zbytočné. Asi rovnako zbytočné je pýtať sa hociktorého Slováka, či mu počas sledovania toho otváracieho ceremoniálu, ale najmä pri všetkých tých novinových titulkoch o tom, koľko bude olympiáda stáť a aké problémy sú s jej prípravou spojené nenapadlo, že niečo podobné by sme, teda aspoň podľa našej strany a vlády, chceli zrealizovať aj u nás na Slovensku, v Tatrách.

Ak už nie po letných olympiádach v Pekingu a Londýne, tak minimálne po včerajšom otvorení tej zimnej, ruskej, musí byť celému svetu jasné, že hlavnou myšlienkou olympijských hier sa z pôvodného skromného "nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa", už definitívne stala myšlienka ohúriť svet prezentovaním najväčšej dôležitosti usporiadateľskej krajiny pre celé ľudstvo. A to presne v duchu olympijského hesla Citius, Altius, Fortius (rýchlejšie, vyššie, silnejšie, teda aspoň čo sa ohňostrojov a svetelných efektov týka...). No nič sa nedá robiť, je to dané asi tou marketingovou dobou, v ktorej žijeme a kto chce organizovať olympiádu, ten sa musí prispôsobiť dobe.

Nie žeby sme sa v rámci prípadného otváracieho ceremoniálu, prípadných zimných olympijských hier na Slovensku nemali čím svetu prezentovať, nie žeby sme tam od Svätopluka, cez Jánošíka, Mečiara, až po Fica nemali koho ukazovať. A možno by sme aj ten mýtus zo včerajška vyvrátili, že za ten parašut (padák) Rusi môžu a presvedčili by sme celý svet, že nie oni, ale náš Štefan Banič padák vynašiel.

Nie žeby sme aj my nemali nášho kozmonauta, ktorý by tam olympijskú vlajku niesol, nie žeby naša slovenská "boľšaja technika" premenu všetkých snehových vločiek na olympijské kruhy nezvládla, o to vôbec nejde, to všetko by sme určite zvládli.

A nakoniec, nie žeby sme nejakých tých smiešnych 50 mld. USD dokopy nedali (však my peniaze zháňať vieme!) a nie žeby sme z toho rozpočtu aj my riadny žvanec rozkradnúť nedokázali, o to sa teda v našom prípade vôbec nebojím. Dokonca sa nebojím ani o tie naše mierové holubice (čo holubice, u nás by to bol mierový orol tatranský!), žeby sa na tom našom olympijskom ohni nebodaj omylom ugrilovať chceli.

Len ten dnes už marketingovo povinný olympijský megaohňostroj mi akosi vŕta hlavou. Teda nie žeby sme aj my milióny do luftu vyhodiť nedokázali, to teda naozaj nie! Len sa bojím, že by nám kvôli tomu ohňostroju z Tatier všetky kamzíky aj s medveďmi emigrovali.

A to by už bola aká prezentácia Slovenska svetu? To akože by všetci o nás hovorili a písali, že Slovensko je krajina, kde už ani tie kamzíky s medveďmi žiť nevydržia? No ja by som to s tou olympiádou u nás radšej neriskoval..., teda nie žeby sme na to nemali!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?