Náš superúspešný politik nazval trénera Vůjteka trkvasom

Autor: Ján Galan | 20.2.2014 o 10:50 | (upravené 21.2.2014 o 14:38) Karma článku: 13,00 | Prečítané:  3043x

Zdá sa, že v snahe krátkodobo mediálne zaujať za každú cenu, niektorí politici dokážu urobiť pomaly čokoľvek. Vrátane toho, že verejne nazvú nadávkou trkvas bývalého úspešného hokejistu a neskôr úspešného trénera, ktorý svojich zverencov doviedol k striebru na MS 2012 a svojich iných zverencov doviedol k niekoľkým titulom a medailovým umiestneniam v ruskej a českej lige.

Nemožno a nechcem porovnávať úspech/neúspech v politike a úspech/neúspech v koučovaní športovcov, napr. aj hokejistov, iba ak v jednom aspekte - a to, že ani v jednej z týchto dvoch disciplín úspech celého teamu v akejkoľvek súťaži nezávisí iba od  "precedu", resp. trénera, ale vo veľkej miere aj od iných dôležitých hráčov na a mimo ihriska a od priazne alebo nepriazne momentálnych okolností.

V každom prípade ak porovnám "poneúspechové vyhováračky" alebo preberanie/nepreberanie osobnej zodpovednosti za neúspech teamu, tak z toho vychádzajú jednoznačne a nepomerne serióznejšie a čestnejšie športovci, resp. ich tréneri, ako politici. Možno aj preto má národ omnoho radšej športovcov ako politikov.

Krátke a nejasné vyjadrenie trénera Vůjteka, citujem: „Viem na čo narážate, ale nebola to tak úplne moja vec," je tak krátke a nejasné, že môže mať ešte stovky iných významov a kontextov, ako ten, ktorý z neho rýchlo vydedukoval domýšľavý politik Sulík. Netreba to podrobne rozoberať, veď všetci sme čítali o množstve nepriaznivých okolností, ktoré obmedzovali trénera Vůjteka vo výbere, od zranení hráčov, cez vyjadrenia vedenia NHL a lekárov klubov, až po osobné nezhody hráčov. A to je len to, o čom sme čítali. Každý vie, že 90% ľadovca v športe aj v politike sa zvykne skrývať pod vodou.

Čo mal urobiť tréner Vůjtek tesne pred olympiádou, mal začať zvolávať tlačové konferencie nariekať, bedákať a vysťažovávať sa celému svetu ako je to celé na h..no, že nemôže urobiť taký výber, aký by si predstavoval, lebo toto, tamto, hento a ešte tisíc ďalších dôvodov? Mal takto zhoršovať už aj tak blbú náladu, ktorá panovala pred olympiádou? Mal takto vopred demoralizovať team a fanúšikov? Toto by od neho pán politik Sulík očakával?

Verím, že pán Vůjtek robil čo sa dalo a varil z najlepších surovín, ktoré mohol v danom momente získať a určite do toho nešiel s tým, aby boli výkony také, aké boli. Možno neurobil všetky rozhodnutia dobre, možno naozaj nie, ale to ešte neoprávňuje akéhokoľvek politika, teda verejného činiteľa, aby ho verejne nazval trkvasom, a to len na základe nafúknutia vlastných vydedukovaných domnienok, urobených z jedného krátkeho a kontextovo nejasného vyjadrenia.

Očakávam, že pán politik Sulík v parlamentných voľbách určite rád predvedie, že je úspešnejším politikom, ako je pán Vůjtek trénerom a v prípade, že sa mu to nepodarí, tak z neúspechu nebude obviňovať nikoho iného, ale výhradne seba samého.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?