Som rád, že prezidentom bude slušný človek

Autor: Ján Galan | 16.3.2014 o 11:37 | Karma článku: 13,98 | Prečítané:  1575x

Neviem a ani sa mi nechce vopred špekulovať čo všetko ešte môže R.Fico počas dvoch týždňov, ktoré zostávajú do druhého kola na svojho protivníka “nájsť na stole“ (ako sa zvyknú vyjadrovať ľudia mentálne podobní pánovi Ficovi...) a čo všetko môže ešte vyfabrikovať a poprekrúcať, aby mu na to tá slaboduchšia a vlastného názoru neschopná časť voličstva naletela, ale myslím si, že je to jedno. Je to jedno, lebo nakoniec s tým neuspeje a prezidentom SR bude pán Kiska. A to je dobre najmä z nasledovných dôvodov.

Málokto si dnes dovolí predpokladať, že Slovensko zo strednodobého hľadiska čakajú nejaké extra lepšie časy. Skôr by sme si mali želať, aby sa tie časy nezmenili na extra horšie. Lebo nás bude naďalej ovplyvňovať nielen zatiaľ neprehrmená hospodárska kríza (ktorá sa silno pripomenie už čoskoro ďalším kolom nekonečného  oddlžovania južných štátov EU, ktoré bude na pretrase hneď po voľbách do EP), ale aj eskalujúca konfliktná medzinárodná situácia medzi Západom a Ruskom. Myslím, že ani radšej netreba "maľovať na stenu" predstavu o tom, čo by mohol priniesť akýkoľvek, už len hospodársky konflikt medzi Západom a Ruskom, v kombinácii s hospodárskou krízou. Ako miništátik môžeme k tomu problému politicky povedať čo chceme, ale v podstate nám nezostáva iné ako dúfať, že sa to nejako utrasie bez väčšieho konfliktu.

Práve v takejto rizikovej situácii je treba, aby na čele Slovenska stáli ľudia, ktorí budú mať dôveru občanov. Lebo ľudia sú ochotní zvládať aj horšie časy a ak je to nevyhnutné utiahnuť si opasky ešte viac, ale určite nie sú ochotní sa pritom pozerať na politických lídrov, ktorí im budú vodu kázať a pritom sami víno piť. Budú ich stále viac zdaňovať, spoplatňovať, komplikovať im život a zadlžovať ich až do ikstej generácie detných detí, aby tie peniaze potom oni mohli stále vo väčšom rozkrádať a zároveň služby štátu pre občanov stále viac znefunkčňovať.

Myslím si, že občania SR potrebujú mať lídrov, ktorí sa úplne reálne budú držať masarykovského „Nebáť sa a nekradnúť" a budú to slušní ľudia, ktorí budú ochotní, schopní a naozaj pripravení pracovať pre občanov Slovenska. Kvôli prosperite Slovenska to musia byť ľudia s pravicovým myslením a kvôli zlým časom a udržaniu sociálneho zmieru v krajine, to musia byť ľudia so sociálnou (nie socialistickou) kompetenciou.

Jedna lastovička ani zďaleka leto neprinesie, ale som rád, že sme našli odvahu a začali sme ako voliči tento problém riešiť aspoň v súvislosti s funkciou prezidenta.

Každá cesta sa začína prvým krokom.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

PLUS

Školákov učí jesť zdravo. Bez cukru či bielej múky

Niekdajší šéfkuchár v hoteli je teraz vedúcim školskej jedálne.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.


Už ste čítali?