Zvolili sme. A spoznali sme kto je kto.

Autor: Ján Galan | 30.3.2014 o 9:41 | (upravené 30.3.2014 o 22:49) Karma článku: 14,72 | Prečítané:  1798x

Aj keď zatiaľ nevieme akým bude pán Kiska prezidentom, lebo to ukáže až prax, tak toho dnes aj tak vieme podstatne viac, ako sme vedeli pred voľbami. Niektoré veci sme nevedeli vôbec, niektoré veci sme možno cítili a niektoré sme možno tušili. Ale tie voľby nám to jasne povedali, ukázali, prípadne potvrdili tušenia.

Spoznali sme ako šialene dokáže chutiť moc a čo všetko je niekto ochotný urobiť preto, aby ju pre seba absolutizoval. Ale spoznali sme aj také drobnejšie veci, iba také medziľudské detaily zo života. Napríklad ako sa môžu meniť aj človekovi najlepší kamaráti a svedkovia na vlastnej svadbe na verejných nepriateľov. Spoznali sme ako sa dajú motivovať bývalí zamestnanci aby nakydali na svojho bývalého šéfa. Spoznali sme aké objektívne dokážu byť niektoré média a niektorí moderátori, napriek tomu, že sme si možno poniektorí ešte stále naivne mysleli, že základom žurnalistiky je nestrannosť a dávanie rovnakého priestoru protistrane.

Ale voľby mali aj spravodajský a edukatívny charakter, lebo som si istý, že po tej rozsiahlej mediálnej kampani a dokumentaristike už na Slovensku nebude mať žiadna sekta šancu dostať do svojich osídiel čo len jednu jedinú ovečku. Dokonca si myslím, že ešte aj slovenskí seizmológovia budú mať problém získať dorast na predpovedanie zemetrasení.

Spoznali sme objektivitu prieskumov niektorých agentúr. Spoznali sme ako objektívni sú niektorí politológovia, pre ktorých by mala byť objektivita a nestrannosť úplným základom ich povolania a dôveryhodnosti. Spoznali sme skutočný záujem dostať Slovensko z marazmu u všetkých kandidátov prvého kola na ich "prajnom postoji" po ich prehratom boji lepšie, ako keby nám v kampani rozprávali všetky tie vlastenecké litánie o sebe hoci ešte aj o mesiac dlhšie.

Spoznali sme ako sa voliči môžu spoľahnúť na podporu svojho občianskeho kandidáta v druhom kole inými občianskymi kandidátmi v porovnaní s tým, akými veľkými slovami sa tí občianski kandidáti oháňali, že im v tej kandidatúre "ide v prvom rade o Slovensko a nie o seba". Spoznali sme oproti prvému kolu obrovský nárast voličského sebauvedomenia u rómskych spoluobčanov čo je len dobre, lebo voliť treba.

Spoznali sme plnenie sľubov práve v takých drobných momentoch, keď išlo do tuhého. Spoznali sme, že za dobrého počasia nezistíte či vám niekto požičia dáždnik, ale až keď bude pršať, práve v tom daždi sa treba dobre pozerať kto je kto.

Ale z dažďa a všetkých tých škaredých oblakov a turbulencií sa po včerajšku vyjasnilo a nastalo krajšie počasie ako sme si do poslednej chvíle dokázali predstaviť. Neviem akým bude pán Kiska prezidentom, lebo to ukáže až prax. Ale niečo mi hovorí, že čím bude lepším, tak tým to bude mať ťažšie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.

PLUS

Školákov učí jesť zdravo. Bez cukru či bielej múky

Niekdajší šéfkuchár v hoteli je teraz vedúcim školskej jedálne.


Už ste čítali?