Milá pravica, p.Kiska nie je povinný riešiť tvoju mizériu

Autor: Ján Galan | 31.3.2014 o 18:36 | (upravené 31.3.2014 o 23:46) Karma článku: 17,36 | Prečítané:  1744x

Mám taký pocit, že odrazu sa na nezávislom občianskom kandidátovi začínajú priživovať kadejakí politickí paraziti. Pričom ak ho niektorí z nich podporili, tak k tomu došlo až v poslednej fáze volieb a nie snáď kvôli tomu, že by im ako politikom nezávislý občiansky kandidát nejako voňal, ale len z toho dôvodu, aby sa neblamovali pred vlastnými voličmi, ktorí sa rozhodli voliť nezávislého kandidáta skôr, ako im to ich strany odporučili. A svojim voličom sa predsa neodporuje, obzvlášť keď ich je tak mizerne málo.

Poniektorí sa snažili s pánom Kiskom vyhandlovať podporu už pred voľbami a bolo im správne odpovedané, že ide o nezávislého občianskeho kandidáta, ktorý nebude presadzovať agendu nejakej konkrétnej strany a už tobôž nie ako výsledok nejakého politického obchodu.

Myslím si, že pravica by si mala najprv urobiť poriadok vo vlastných radoch sama a až potom do svojich problémov zaťahovať nezávislého občianskeho kandidáta, ktorého sa občanom podarilo zvoliť nie kvôli podpore, ale z hľadiska celého procesu volieb, počnúc prvou predvolebnou kampaňou sa to občanom podarilo dokonca napriek nepodpore až odporu zo strany politických strán a politikov.

Myslím si, že adekvátny občiansky postup je asi takýto. Buď sa do roku 2016 vykryštalizuje nejaká nová, voliteľná pravica, s novými a neskorumpovanými tvárami, alebo si občania vynútia alebo zorganizujú vznik a následne zvolia nové "nepolitické strany". Myslím tým nové strany so začínajúcimi politikmi. Veď žiaden politik sa politikom nenarodil, ale každý sa ním stal tak, že niekde kandidoval a zvolili ho. Tak prečo to 150 členné prehnité osadenstvo v roku 2016 nevymeniť úplne?

Našla sa osobnosť na prezidentskú funkciu, nájdu sa aj iné osobnosti, ktoré v občianskom živote niečo dokázali a naberú odvahu ísť do politiky. Na Slovensku žije veľa poctivých a slušných ľudí, politici by ich nemali podceňovať a mali by ich pustiť medzi seba.

Lebo sa kľudne môže stať, že budú veľmi prekvapení ako rýchlo sa občania dokážu zariadiť. Presne tak, ako sa zariadili so svojim prvým, od strán nezávislým prezidentom.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

PLUS

Školákov učí jesť zdravo. Bez cukru či bielej múky

Niekdajší šéfkuchár v hoteli je teraz vedúcim školskej jedálne.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.


Už ste čítali?