A všetkých 150 by ich v tom EP nechceli?

Autor: Ján Galan | 26.4.2014 o 10:49 | (upravené 26.4.2014 o 11:21) Karma článku: 13,26 | Prečítané:  1100x

Parafrázujúc výrok klasika, tuším Milana Lasicu alebo Jula Satinského, že „Slovensko je malá krajina, ale klobásy dokáže vyrobiť veľké“ mi pri pohľade na všetkých tých nekonečne sebavedomých a veľkohubých kandidátov do europarlamentu napadá podobná myšlienka a síce, že „Slovensko je malá krajina, ale poslancov dokáže vyrobiť univerzálnych“.

Slovensko je proste krajina parlamentných profíkov, ktorí sú ochotní a schopní z pozície poslanca riešiť a vyriešiť všetky problémy sveta. Väčšina z nich začala v slovenskom parlamente, kde už vyriešili všetky problémy Slovenska, naša krajina teda logicky začala byť pre ich schopnosti a genialitu primalá a chcú roztiahnuť krídla a vzlietnuť do šíreho sveta ako ten náš orol Arnold, aby v ňom mohli začať riešiť vyšší level problémov.

Vzhľadom na ich sebavedomie, schopnosti a doterajšiu úspešnosť v riešení celospoločenských problémov predpokladám, že aj ten europarlament je pre nich iba dočasná medzistanica k ešte vyšším métam a raz sa možno dožijeme aj toho, že nás budú presviedčať, že práve oni dokážu vyriešiť problémy celej zemegule. A to už ani nechcem domyslieť možné pokračovanie ich poslaneckej kariéry, keby sa ľudstvo ešte za ich života náhodou dočkalo kolonizácie iných planét...

Proste parlamentní profíci a univerzálni riešitelia problémov ľudstva s nasledovným poslaneckým receptom na všetko: "pokiaľ zbabrem svoje pôsobenie v parlamente nižšieho levelu, tak za svoj neúspech obviním parlament vyššieho levelu a teda logicky prídem k záveru, že treba do neho kandidovať a dať to tam do poriadku". Lebo bežný volič si to možno neuvedomuje, ale za všetky problémy Slovenska môže EU, ale hlavne ten europarlament.

Tá EU a ten EP sa nezdajú, ale to oni nám tu sprznili podnikateľské prostredie, to oni nám sem doviezli súdnictvo aké máme, to oni môžu za vymožiteľnosť práva akú tu máme, to oni môžu za našu korupciu, stav školstva, zdravotníctva, diaľnic a všetkého. Veď je len logické, keby nám sem oni neposielali tie eurofondy, tak my by sme ich predsa nemohli rozkradnúť, či? To oni môžu za marazmus Slovenska. Možno nám to len nepovedali, ale popri smernici o banánoch a žiarovkách oni určite prijali aj nejaké záväzné EU smernice, ktoré nám tú korupciu a bordel na Slovensku prikazujú.

A preto tam treba ísť a problémy Slovenska v tom europarlamente vyriešiť. Lebo my máme parlamentných profíkov a univerzálnych riešiteľov problémov akéhokoľvek levelu. Kam sa na nás hrabú poslanci a riešitelia celospoločenských problémov z vyspelých štátov EU - zo Škandinávie, z Nemecka, Rakúska, Francúzska, Holandska atď., ktoré už aj svoju vlastnú priemernú životnú úroveň dokázali niekam dotiahnuť? Amatéri sú to. To len my vieme ako na to, to len my vieme ako vyriešiť lepší život v Európe, hlavne nás by mali pustiť k riešeniu celej EU, lebo predsa s riešeniami problémov my už máme naše domáce skúsenosti. Len my máme parlamentných profíkov a overených riešiteľov problémov.

Hm, o čo stávka, že ak ich nepošleme do EP, tak im bude všetkým stačiť aj ten slovenský?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

PLUS

Školákov učí jesť zdravo. Bez cukru či bielej múky

Niekdajší šéfkuchár v hoteli je teraz vedúcim školskej jedálne.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.


Už ste čítali?