Vynálezcovia & charita vs. zlodeji & paraziti

Autor: Ján Galan | 3.11.2014 o 19:57 | Karma článku: 10,54 | Prečítané:  1098x

Jeden česko-slovenský klasik by sa o ostatných pár dňoch na Slovensku dnes možno vyjadril vlastnými klasickými slovami „to jsou ale paradoxy“. A mal by pravdu. Na jednej strane sme sa v týchto dňoch o Slovensku dozvedeli ako dokážu byť ľudia u nás šikovní a zaujať svet lietajúcim autom, ako dokážu stráviť tisíce poctivých a kreatívnych hodín nad nejakým pozitívnym dielom, ktoré dokáže svet posunúť dopredu a obohatiť ho. A na druhej strane sme sa dozvedeli toto.

Na druhej strane sme sa dozvedeli, že na tom istom Slovensku a v tom istom čase niekto dokáže tou úplne najprimitívnejšou a najsprostejšou špekuláciou aká existuje, trojnásobným predražením štátnej či verejnoprospešnej zákazky v nádeji, že sa o tom nikto nedozvie náš slovenský svet vrátiť do sveta barbarov.

Hm, pre takých otrlejších len jedna poznámka, lebo aj tí otrlejší majú svoje deti, ktoré môžu ochorieť. Napríklad, keby sa ten jeden milión eur zo zdravotníctva neukradol, ale zostal by tam na liečbu rakoviny detí alebo na charitu, tak koľko detí a ich rodín mohlo prežiť?

No nie žeby sme sa do toho sveta barbarov už dlhé roky nevracali aj omnoho primitívnejšími zlodejinami, ale predsa. Tento týždeň v plnej nahote ukázal Slovensku niečo podstatné. A síce, že by sa Slovensko konečne malo rozhodnúť.

Že by sa Slovensko malo rozhodnúť, ktorou cestou chce ísť do budúcnosti.  Alebo aspoň o tom, či vôbec chce ísť do budúcnosti alebo sa chce vrátiť do minulosti a zaniknúť pre neschopnosť spravovať vlastné veci. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

PLUS

Školákov učí jesť zdravo. Bez cukru či bielej múky

Niekdajší šéfkuchár v hoteli je teraz vedúcim školskej jedálne.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.


Už ste čítali?