Milý Brusel, EU má byť ten exkluzívny klub alebo nejaká ríša?

Autor: Ján Galan | 21.6.2015 o 9:51 | Karma článku: 8,20 | Prečítané:  1071x

Byť členom exkluzívneho klubu medzi inteligentnými ľuďmi podobných záujmov, kde sa vedenie klubu trvalo snaží aby si členstvo jeho členovia dlhodobo užívali, radi tam chodili, navzájom kooperovali a členstvo v klube im pomáhalo.

Aby im pomáhalo k celkovému (ekonomickému, duševnému aj telesnému) rozvoju a pohode, cez deň napr. tenisom, squashom či golfom a večer nejakými intelektuálnymi či ekonomickými debatami a dohadovaním si vzájomne výhodnej spolupráce v príjemnej atmosfére pri drinku a cigare.

Asi takto som si predstavoval tú EU keď ste nás tam lanárili – my si budeme poctivo plniť tie prísne členské povinnosti a vy ako vedenie klubu sa budete poctivo starať aby sme si členstvo v spoločnom klube užívali po ekonomickej aj duševnej stránke. Takto sme do toho vstupovali a pozrite čo sa z toho exkluzívneho klubu stalo.

Nemám rád spojenie stalo sa, lebo ten “Japonec Sato“ je väčšinou niekto konkrétny, kto sa dá pomenovať a málokedy v živote býva problém iba dôsledkom negatívnej vis major. Lebo vyššia moc môže priať alebo nepriať, ale konkrétne činy a rozhodnutia s konkrétnymi dôsledkami robia vždy konkrétni ľudia. A tie činy môžu byť rozumné a odborné alebo hlúpe. Poctivé alebo odfláknuté, v dobrej viere alebo v snahe o deštrukciu.

Ako ten náš exkluzívny klub vyzerá dnes? Vedenie klubu sa tvári ako nejaká diktatúra a vymýšľa a členom diktuje stále ďalšie nezmyselné predpisy a regulácie, ale naozaj podstatné a zásadné problémy, ktoré má riešiť v prospech klubu a jeho členov, nerieši. Alebo ich riešenie časovo odsúva na neskôr keď už prestávajú byť únosné a riešiteľné a ohrozujú samotnú existenciu klubu aj jeho členov individuálne. Na prísne pravidlá členstva v klube sa zabudlo už dávno a dnes je to iba o tom, kto si čo u vedenia vylobuje viac pre seba a utrhne na úkor ostatných členov klubu.

Táto EU prestáva mať s tým exkluzívnym, pre všetkých rozumných členov výhodným klubom čokoľvek spoločné a začína sa meniť z klubu na nejakú diktátorskú ríšu, ktorá neberie do úvahy ani rozumné názory svojich členov, ale stále viac diktuje a stále viac podkopáva pôvodné pravidlá existencie klubu. Neviem či je to hlúposť alebo vedomá snaha o deštrukciu, jedno je však isté. Tento klub je treba buď reformovať, alebo z neho zutekať a obnoviť a zachrániť si to, čo každá zdravá krajina potrebuje k samostatnému prežitiu.

Neviem ako nakoniec dopadne Grécko, utečenci a celá dlhová aj interkulturálna kríza v EU, ale viem určite, že sa je treba aspoň pokúsiť EU zreformovať a ozdraviť skôr, ako nám jej neschopné alebo záškodnícke vedenie zoberie a niekde prešustruje aj posledné zvyšky svojprávnosti a možnosti riešiť vlastné problémy a všetko čo je na EU myšlienke dobré privedie do stavu nenapraviteľnej deštrukcie.

Som za to aby sme sa pripojili k Británii v ich snahe o urýchlenú reformu EU. Ten ich konzervativizmus je totiž na rozdiel od EU socializmu pre nás aj pre klub aspoň prežitia schopný.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

PLUS

Školákov učí jesť zdravo. Bez cukru či bielej múky

Niekdajší šéfkuchár v hoteli je teraz vedúcim školskej jedálne.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.


Už ste čítali?