Koncesia za ČT+ ČT24 je 135 Kč. Kto chce za RTVS kasírovať viac ako dnes, nemá súdnosť.

Autor: Ján Galan | 23.4.2016 o 15:04 | Karma článku: 8,41 | Prečítané:  1489x

Asi by bolo moderné začať sociálnou úvahou na tému, že Čech zarábajúci českú minimálnu mzdu robí na svoju koncesiu 2,3 hod. a Slovák zarábajúci slovenskú minimálnu mzdu iba 1,99 hod. mesačne. 

Lenže ten rozdiel nie je daný ani tak vyššou cenou koncesie v ČR (+8%), ale výškou minimálnej mzdy, ktorá je v ČR o vyše 9% nižšia.

Ale nie o sociálnom aspekte som chcel, lebo parafrázujúc známy slogan jednej potravinárskej firmy sa žiada povedať, že “kvalita je najlepší sociálny aspekt“.

Je pravdou, že kvalita STV (myslím tým RTVS, ale k tej STV to má ešte stále bližšie ako k novej značke) sa zlepšila z hlbokého mínusu do mierneho plusu, ale kto si myslí, že to, čo dnes ponúka RTVS je z hľadiska kvality konkurencieschopné voči ČT a ČT24, tak nemá buď informácie alebo súdnosť.

Nebudem sa tu rozpisovať o Hyde Parku, o kvalite celkového spravodajstva a publicistiky, o kvalite dokumentov ani o celkovom, podľa mňa min. o 300% profesionálnejšom a informatívnejšom prístupe k svojim divákom, ktorý na STV často pripomína prístup učiteľky k deťom v materskej škôlke, aj to mierne retardovaným.

Nebudem sa tu rozpisovať ani o subjektívnej skúsenosti, že pri správach STV vydržím tak max. 4-5 min. a potom potrebujem urýchlenú psychoterapiu prepnutím na ČT alebo ČT24, kde vydržím niekedy aj celý večer.

Nebudem sa tu rozpisovať, že pre väčšinu ľudí, ktorých poznám je STV iba trpenou povinnou súčasťou ich káblového balíka.

Veď každý si vie urobiť obraz sám. Chcem povedať iba toľko, že pýtať za dnešnú kvalitu služieb STV viac peňazí ako tých dnešných 4,64 eur je urážkou zdravého diváckeho rozumu.

A naozaj nepotrebujem ich tretí program kým mi neukážu dva kvalitné.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.

DOMOV

Na smrti trojročného chlapca má podiel nemocnica, zle ho liečila

Úrad zistil, že nitrianska nemocnica v liečbe chlapca pochybila.


Už ste čítali?