Kde je teraz tých 100 tis. mladých slušných ľudí z Námestia SNP?

Autor: Ján Galan | 26.6.2019 o 20:08 | (upravené 26.6.2019 o 20:50) Karma článku: 8,06 | Prečítané:  3187x

Zopakujem a doplním otázku z nadpisu. Kde je teraz tých 100 tis. mladých slušných ľudí z Námestia SNP, keď je treba vyjadriť podporu ich rovesníkovi F. Rybaničovi, ktorý riskoval vlastný krk a slobodu za ich lepšiu budúcnosť?

Ako by povedal klasik. Ľudia sa hrdinami nerodia, oni sa nimi stávajú v momente keď je treba posunúť svet dopredu. A Filip Rybanič sa hrdinom stal. Na rozdiel od tisícov íných bankových úradníkov si totiž dovolil začať rozmýšľať nad súvislosťami. Nad súvislosťami, o ktorých sa už dávno verejne písalo, ale ktoré nikto neriešil. Minimálne ich neriešili orgány, ktoré sú na to v demokratických štátoch určené.

Mal sa s podozrením obrátiť na zamestnávateľa? V SK realite smiešne. Ktorá firma na SK (ani sa nemusíme baviť o bankách) by začala spochybňovať vlastné transakcie s bohatým klientom a navyše aktuálnym ministrom vnútra?

A tak mu nezostávalo nič iné, ako sa obrátiť na verejnosť (aj keď toto je iba môj subjektívny odhad, špekulácia, nakoľko nič také mu nebolo dokázané).

Akokoľvek to bolo, ja osobne považujem Filipa Rybaniča za hrdinu a vlastenca, lebo urobil pre očistenie Slovenska od mafiánskych praktík viac ako ostatní, viac ako by sa od bežného bankového úradníka očakávalo. Jednal vo verejnom záujme všetkých slušných občanov Slovenska..

A preto by ma zaujímalo, kde je teraz tých 100 tis mladých slušných ľudí z Námestia SNP keď je treba vyjadriť podporu ich rovesníkovi, ktorý úplne konkrétne riskoval krk (ak neveríte prečítajte si článok D.Daniša) ) a slobodu za ich lepšiu budúcnosť?

Či whistleblower zo SaS im za podporu nestojí? A kde je teraz naša spravodlivá a nadstranícka pani prezidentka? A kde je teraz ten dobrý anjel Kiska?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

O čom vypovedala Jankovská v kauze Búrka a prečo? (video)

Adam Valček o výpovediach Moniky Jankovskej.

Djokovič odmieta vakcínu. Zariadime sa, uisťuje Vajda

Bude pomáhať pri výchove talentov.


Už ste čítali?